Drukuj
Odsłony: 1133

trojmiasto 3

W dniach 19-24 sierpnia 2019 r. członkowie brzozowskiego Koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przebywali na wycieczce turystyczno – krajoznawczej w malowniczych okolicach Trójmiasta.

Wyjazd ten miał charakter rehabilitacyjny, ze szczególnym uwzględnieniem rehabilitacji społecznej. Uczestnikami wycieczki były głównie osoby z niepełnosprawnością intelektualną, tj. dzieci, młodzież i dorośli wraz z opiekunami prawnymi, a także przyjaciele – wolontariusze, lekarz, psycholog i nasz opiekun duchowy – ks. Piotr Sobolak. Grupa liczyła 34 osoby.

 

trojmiasto 1

 

Zakwaterowani byliśmy w Ośrodku wypoczynkowym w miejscowości Jantar. Do dyspozycji grupy był autobus, co znacznie ułatwiło podróż i pozwoliło podziwiać piękno tamtych stron. Cały czas towarzyszył nam Pan Tomek – pilot wycieczki z Biura Turystycznego „Śnieżka”, organizatora naszej wyprawy. Program wycieczki był bardzo bogaty i profesjonalnie opracowany. Zwiedziliśmy Toruń, Gdańsk, Gdynię, Sopot, Malbork, Frombork, Elbląg i Pelplin. Byliśmy na Westerplatte. W Bazylice w Oliwie i w Katedrze we Fromborku wysłuchaliśmy koncertu organowego. Byliśmy w Europejskim Centrum Solidarności, muzeum upamiętniającym rewolucję Solidarności i upadek komunizmu w Europie. Historie zwiedzanych miejsc w ciekawy i przystępny sposób prezentowali nam lokali przewodnicy. Był też czas wolny na spacery nad polskim morzem. Wszyscy uczestnicy wycieczki zgodnie stwierdzają, że powrócili do domu pełni wspaniałych wrażeń. Nie bez znaczenia była też atmosfera panująca w grupie – dobry nastrój, wzajemna życzliwość, zgoda i gotowość niesienia pomocy. Pozytywnym akcentem w programie była codzienna msza święta, w której uczestnictwo stanowiło czynnik szczególnie jednoczący członków stowarzyszenia.

trojmiasto 2