Drukuj
Odsłony: 1897

1. Dzisiaj podczas mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30. W Kościele rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Powołania do służby w Kościele. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.

2. Jutro przeżywamy Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bp. Stanisława Jamrozka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o osobie Solenizanta.

3. We wtorek (9.05) o godz. 13.00 w naszej Kolegiacie będą mieć swoją mszę święta Strażacy z racji święta patronalnego św. Floriana. Po mszy świętej wieczorowej zapraszamy na spotkanie formacyjne członków Honorowej Straży NSPJ. Pragniemy poinformować też, że istnieje możliwość nabycia w cenie 5 zł nowego miesięcznika: Posłaniec Serca Jezusowego” adresowanego szczególnie do członków Honorowej Straży NSPJ.

4. W środę (10.05) podczas mszy świętej wieczorowej naszą modlitwą otaczać będziemy ofiary Katynia i tragedii smoleńskiej.

5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo majowe, mszę świętą i spotkanie formacyjne uczniów klas II Gimnazjum.

6. W sobotę o godz. 15.30 nabożeństwo pokutne dla dzieci klas III, a spowiedź święta od godz.16.00 – 18.00.

7. W sobotę zapraszamy na pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Przypominamy, że przeżywamy 100 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie, więc tym serdeczniej zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Początek nabożeństwa o godz. 18.00 (msza święta z kazaniem maryjnym, różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła). Podczas procesji odśpiewamy uroczyście litanię do Matki Bożej. Z tego tytułu w najbliższą sobotę wieczorem formularz mszy świętej będzie o Matce Bożej i nie będzie to msza święta z 5 niedzieli Wielkanocnej.

8. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy w naszej parafii dzień Pierwszej Komunii Świętej. Uroczysta msza święta pierwszokomunijna o godz. 11.00. Z tego tytułu w najbliższą niedzielę nie będzie mszy świętej o godz. 12.15.

9. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Bardzo prosimy o pomoc finansową w realizacji prac konserwatorsko – budowlanych (pracom konserwatorskim poddawany jest już ołtarz św. Józefa, trwają prace przy polichromii w kaplicy NSPJ, kontynuujemy prace remontowe przy budynku Kolegium, gdzie widzimy , że fundamenty pozbawione są izolacji , a wielowarstwowe tynki nakładane przez lata jesteśmy zmuszeni skuwać i nakładać nowe, trwają prace końcowe przy nowym ołtarzu soborowym i ambonce) Za złożone ofiary niech dobry Bóg okaże Wam swoją łaskawość.

10. Pragniemy z radością poinformować, że w ostatnią niedzielę maja (w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego) w parafii Wara przyjmą święcenia diakonatu nasi klerycy Arkadiusz Wojnicki i Maciej Marszałek. Otoczmy ich szczególną modlitwą. W dniu 19.05. w czasie nabożeństwa majowego rozpoczniemy też w tej intencji Nowennę przed diakonatem.

11. W tym tygodniu o godz. 19.00 dodatkowo sprawowane będą msze święte połączone z majówkami w rejonach: czwartek – Szpital, piątek – Jakla Wielka

12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Henrykę Czuba. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

13. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół przenikniętych radością Paschalną.  Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.