OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 2.06.2019

1. W naszej Archidiecezji odbywają się dzisiaj święcenia diakonatu. W parafii Pakoszówka o  godz. 11.00 święcenia przyjmie nasz rodak kleryk – Karol Leń. Otoczmy diakonów naszą modlitwą.

2. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa dzisiaj po południu o godz. 15.40. W dni powszednie o godz. 17.40. Trwa też Nowenna przed Uroczystością Zesłania Duch Świętego. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na WSD w Przemyślu.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Modlitwy w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek od godz. 17.00. Spowiedź święta w czwartek i  piątek od godz. 16.30 – 18.00. Przypominamy, że spowiadamy codziennie podczas mszy świętej porannej i po południu od godz. 17.30. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej mszy świętej. Dodatkowa Msza święta w piątek o godz. 9.30. Honorowa Straż NSPJ prowadzi modlitwy rano od godz. 8.45.

4. W sobotę w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu świecenia kapłańskie. Otoczmy modlitwą kandydatów do święceń.

5. W najbliższą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – kończy się okres wielkanocny. Dziękujemy parafianom Rejonu Rynek za przygotowanie liturgii słowa na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii słowa przez mieszkańców Rejonu Mickiewicza.

6. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Za składane ofiary składamy szczere „Bóg zapłać.” Spłacamy jeszcze zaciągnięte długi a jednocześnie w najbliższym czasie przystąpimy do remontu dachu na budynku Kolegium włącznie z wymianą poszycia dachowego na blachę miedzianą. W tym roku pozyskaliśmy z różnych źródeł dotację w wysokości 300.000 zł. Koszt całkowitego remontu to kwota 1 mln zł. Dlatego w tym roku przewidujemy remont części dachu.

7. W najbliższą sobotę (8.06) organizowana jest pielgrzymka do Kałkowa i na Święty Krzyż. Zapisy do środy włącznie w zakrystii. Zapraszamy do uczestnictwa.

8. W dniu 15.06 (tj. w sobotę za dwa tygodnie) organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy na coroczne spotkanie członków Honorowej Straży NSPJ. Zapisy do końca tego tygodnia w zakrystii.

9. W niedzielę (16.06) w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce odbędzie się po raz trzeci diecezjalne spotkanie rodzin wielodzietnych. Msza święta o godz. 11.00, a po mszy świętej dzieci i rodziny czekają różne atrakcje. Zachęcamy do wzięcia udziału w tych uroczystościach. Wyjazd indywidualnie.

10. Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak oraz Młodzieżowa Rada Fundacji zapraszają na piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka, który odbędzie się 9 czerwca (niedzielę) od godz. 15.00 na terenie odkrytego basenu w Brzozowie przy ul. Słonecznej.

11. W dniach 4- 15 lipca odbędzie się już 39 Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Nasza brzozowska grupa św. Wojciecha, której przewodnikiem jest ks. Waldemar Murdzek wyrusza 5 lipca. Zachęcamy do wybrania się na ten pątniczy szlak. Spotkanie organizacyjne dla pątników odbędzie się w niedzielę 23 czerwca w  parafii św. Stanisława Bp. Męczennika w Humniskach (duża strona) o godz. 14.00 (msza święta i sprawy organizacyjne).

12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Krystynę Ździebko i Marka Reczka. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

13. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom, tym którzy obchodzą rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki naszej Pani Brzozowskiej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Miłych spotkań stole rodzinnym. Wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Prośmy Ducha Świętego, aby pomógł nam formować chrześcijańską postawę ucznia – apostoła Chrystusa.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00