1.Dziś przeżywamy w Kościele Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „ O Stworzycielu Duchu przyjdź „można zyskać odpust zupełny. Nabożeństwo ku czci NSPJ o godz. 15.40. Przed kościołami naszej Archidiecezji zbierane są dzisiaj ofiary do puszek z przeznaczeniem dla powodzian. W Bliznem – w kościele parafialnym od godz. 16.00 Przegląd Chórów Parafialnych z Brzozowa, Przysietnicy, Orzechówki i Bliznego. Zachęcamy do wysłuchania.

2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto Matki Kościoła. Msze święte z kazaniami o godz. 6.30 i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3.W czwartek (13.06) przeżywamy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Zapraszamy w tym dniu na kolejne nabożeństwo fatimskie. Początek o godz. 17.30 (różaniec, msza święta z kazaniem maryjnym, procesja światła i apel fatimski).

4. W najbliższą niedzielę (16.06) Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Nabożeństwo czerwcowe, Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej i zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

5. Dziękujemy parafianom Rejonu Mickiewicza za przygotowanie liturgii słowa na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii słowa przez mieszkańców Rejonu Sokół.

6. W dniu 18.06.2019r o godz. 17.00 Ks. Abp. Metropolita Adam Szal udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży klas VIII i III Gimnazjum. Spowiedź święta dla przystępujących do bierzmowania w najbliższy piątek od godz. 16.30 – 18.00. Po zakończonej Mszy świętej zapraszamy młodzież na próbę przed bierzmowaniem. Z racji kończącego się roku szkolnego zachęcamy młodzież, aby w tym tygodniu skorzystała ze spowiedzi świętej. Spowiadamy podczas porannej mszy świętej i po południu każdego dnia od godz. 17.30.

7. W środę(12.06) o godz. 19.00 dodatkowa msza święta na Podlesiu przy kapliczce św. Antoniego. W środę po mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

8. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Częstochowy w najbliższą sobotę na spotkanie Honorowej Straży NSPJ. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających w najbliższy wtorek po mszy świętej wieczornej.

9. Każdego roku młodzież naszej parafii licznie bierze udział w rekolekcjach oazowych, które trwają trzy tygodnie. Koszty finansowe uczestnictwa są dość wysokie. Dlatego młodzież wychodzi z różnymi inicjatywami , aby pozyskać choć odrobinę wsparcia finansowego. Jak w latach ubiegłych , tak i w tym roku, kto chciałby wspomóc letni turnus oazowy będzie mógł to uczynić w najbliższą niedzielę składając wolny datek do puszek przed kościołem. Młodzież już dzisiaj wyraża swoją wdzięczność wszystkim ofiarodawcom.

10.W najbliższy czwartek(13.06)o godz. 9.00 w naszej Bazylice sprawowana będzie msza święta Jubileuszowa 40 – lecia Przedszkola Samorządowego NR 2 im. Marii Konopnickiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Julię Pietryka i Henryka Kłeczka. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie..

12. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom, tym którzy obchodzą rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki naszej Pani Brzozowskiej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Miłych spotkań stole rodzinnym. Wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Prośmy Ducha Świętego, aby pomógł nam formować chrześcijańską postawę ucznia – apostoła Chrystusa.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00