OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ- 16.06.2019

1. Przeżywamy dziś w Kościele Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Nabożeństwo czerwcowe połączone z Nowenną do naszej Pani Brzozowskiej i zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

2. W najbliższy wtorek (18.06) uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Brzozowie o godz. 11.00 będą mieć mszę świętą z racji kończącego się roku szkolnego, zaś o godz. 17.00 msza święta połączona z sakramentem bierzmowania. Ks. Abp. Metropolita Przemyski Adam Szal udzieli tego Sakramentu naszej młodzieży i ze Zmiennicy klas VIII i III Gimnazjum. Nabożeństwo czerwcowe zostanie odprawione po mszy świętej o godz. 16.00.

3. W środę (19.06) o godz. 8.00 msza święta na zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkół średnich, zaś o godz. 9.30 dla uczniów Szkoły Podstawowej.

4 W najbliższy czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte będą o godz. 6.30, 8.00, uroczysta msza św. z procesją Eucharystyczną o godz. 9.30 oraz po południu msze św. o godz. 16.00 i 18.00. Procesja odbywać się będzie ulicami: 3 Maja, Kubasa, Bielawskiego i Mickiewicza. Pierwszy ołtarz na skrzyżowaniu dróg 3-go Maja i Kubasa. Prosimy o przygotowanie tego ołtarza przez parafian Rejon Kopernika 5,7,9, Osiedlowa i Asnyka Drugi ołtarz przy kapliczce przy ul. ks. Bielawskiego. Prosimy o przygotowanie tego ołtarza przez parafian Rejon Szpital. Trzeci ołtarz na przeciw budynku Prokuratury (przy ulicy Bielawskiego). Prosimy o przygotowanie tego ołtarza przez parafian Rejon Podwale, Kopernika 1,3, Bielawskiego 2. Czwarty ołtarz przy Poczcie. Prosimy o przygotowanie tego ołtarza przez parafian Rejon Mickiewicza. Dzieci pierwszokomunijne prosimy, aby w strojach komunijnych włączyły się czynnie do tej procesji (dziewczynki sypały kwiatki, zaś chłopcy dzwonili dzwonkami). Zapraszamy wszystkie małe dzieci, aby przy boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji i również sypały kwiatki, dzwonili dzwonkami. Do dzieci zwracamy się z prośbą, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała, jak najliczniej uczestniczyły w procesjach Eucharystycznych. Do dorosłych zwracamy się z prośbą, aby podczas Uroczystości Bożego Ciała, jak i przez całą Oktawę znalazły się osoby chętne do niesienia baldachimu, chorągwi, obrazów i figur. Te procesje Eucharystyczne niech będą wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Dzieci sypiące kwiaty w Uroczystość Bożego Ciała będą miały próbę w poniedziałek o godz.16.00.Maryjki będą miały spotkanie formacyjne o godz. 17.00. Prosimy o wystawienie w oknach swoich domów i mieszkań obrazów z Sercem Pana Jezusa.

5. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej z racji Uroczystości Bożego Ciała. Spowiedź święta w środę od godz. 16.30. W Oktawie Bożego Ciała nabożeństwa połączone z procesją Eucharystyczną wokół kościoła o godz. 17.30

6. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp. Adam Szal.

7. Przy Szkole Podstawowej przy ul. Parkowej do najbliższego piątku (21.06) można składać makulaturę. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na misje.

8. Dziękujemy parafianom Rejonu Sokół za przygotowanie liturgii słowa na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii słowa przez mieszkańców Rejonu Podwale, Kopernika 1, 3, Bielawskiego 2.

9. W dniu 29.06.2019 r. organizowana jest pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej na drogę krzyżową. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń przed bramą główną.

10. Kancelaria parafialna w najbliższy wtorek będzie nieczynna, a w okresie wakacyjnym od godz. 16.30 – 17.00.

11. Spotkanie organizacyjne dla pątników udających się na Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę odbędzie się w niedzielę 23 czerwca w  parafii św. Stanisława Bp. Męczennika w Humniskach (duża strona) o godz. 14.00 (msza święta i sprawy organizacyjne).

12. Gmina Brzozów ogłasza dodatkowy nabór do projektu wymiany kotłów na ekogroszek. Osoby zainteresowane nie mogą posiadać dostępu do sieci gazowej. Dodatkowe informacje w pokój nr 14 Urzędu Miejskiego oraz na stronie internetowej.

13.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Eugeniusza Owsianego i Józefa Adamowskiego. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

14. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom, tym którzy obchodzą rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki naszej Pani Brzozowskiej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Miłych spotkań stole rodzinnym. Wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Prośmy Ducha Świętego, aby pomógł nam formować chrześcijańską postawę ucznia – apostoła Chrystusa.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00