OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXIV niedziela zwykła – 15.09.2019

1. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Wychowania” pod hasłem” Nauczycielu, gdzie mieszkasz”. Naszą modlitwą obejmijmy w tym tygodniu szczególnie dzieci, młodzież i wychowawców. Dzisiaj też przeżywamy Niedzielę Środków Masowego Przekazu. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na katolickie Radio „ Fara”.

2.Dzisiaj nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

3. W tym tygodniu przeżywamy Triduum przed świętem św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. W najbliższy wtorek(17.09) zapraszamy dzieci od klasy I – V. Uczniów klas III zapraszamy wraz z rodzicami na Mszę świętą na godz. 18.00, którzy tym samym rozpoczną bliższe przygotowanie do Uroczystości Pierwszej Komunii św. Rodziców po zakończeniu Mszy świętej prosimy o pozostanie w celu omówienia spraw organizacyjnych związanych z czekającymi ich uroczystościami w porządku kalendarzowym.
W środę(18.09) zapraszamy na nabożeństwo nowennowe do naszej Pani Brzozowskiej na godz. 17.40, a następnie na Mszę świętą uczniów klas VI- VIII. Uczniów klas VI zapraszamy wraz z rodzicami. Podczas mszy świętej o godz. 18.00 uczniowie tych klas złożą deklaracje swojej kandydatury przystąpienia do sakramentu bierzmowania w 3 – letnim cyklu przygotowania.

4. W sobotę (21.09) o godz. 10.30 Uroczysta Msza święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Józefa Michalika w 110 rocznicę istnienia Liceum Ogólnokształcącego w Brzozowie.

5. Dziękujemy Parafianom rejonu Podwale, Kopernika 1,3 Bielawskiego 2. za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00 a na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej Parafian rejonu Kopernika 5,7,9, Osiedlowa i Asnyka.

6. W środę(18.09) swoje spotkanie formacyjne po mszy świętej wieczornej będzie miała Akcja Katolicka, a na godz. 16.30 zaproszeni są do budynku Białej Szkoły wszyscy kandydaci do Służby Liturgicznej Ołtarza.

7. W czwartek po mszy świętej wieczornej spotkanie formacyjne grupy modlitewno - biblijnej

8. W sobotę(28.09) odbędzie się Pielgrzymka Róż Żywego Różańca do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie Hasło: Różaniec owocem tchnienia Ducha Świętego. Zapisy na wspólny wyjazd do najbliższej niedzieli -w zakrystii. Zapraszamy.

9. W zakrystii są już do nabycia książki o śp. kapelanie ks. Tomaszu Ziębie. Cena 15 zł.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Andrzeja Cwynara. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

11. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy radosnych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy miłego pobytu na ziemi brzozowskiej i szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00