Drukuj
Odsłony: 1015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 24.11.2019

1. Dzisiaj po południu nabożeństwo połączone z modlitwą za zmarłych od godz. 15.15. poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Podczas tego nabożeństwa zostanie odmówiony też akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Młodzież przed kościołem rozprowadzać będzie jeszcze kalendarze parafialne.

2. W czwartek od godz. 16.30 Godzina Święta prowadzona przez Honorową Straż NSPJ.

3. W piątek zapraszamy bardzo serdecznie na wieczór uwielbienia do naszej Bazyliki po Mszy świętej wieczornej.

4.W najbliższą sobotę przeżywamy święto św. Andrzeja, apostoła.

5. W najbliższą niedzielę (1.12) rozpoczynamy Adwent. Msza święta niedzielna rano tradycyjnie o  godz. 6.00. Od najbliższej niedzieli będą do nabycia poświęcone opłatki na stół wigilijny. W niedzielę będą wyłożone z tyłu kościoła zaś w ciągu tygodnia można będzie nabywać opłatki w zakrystii.

6. Dziękujemy parafianom rejonu Mickiewicza za przygotowanie liturgii słowa na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Sokół. Taca z następnej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

7. Do wiosny przyszłego roku zamknięte będą drzwi zewnętrzne od strony kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa ze względu na przeciągi. Osoby, które korzystały z tego wejścia prosimy o zrozumienie..

8.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Helenę Fiejdasz. Zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie.

9. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, niech towarzyszy na ścieżkach waszej codzienności opieka Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.