OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO ŚW. RODZINY – 29.12.2019

1. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego. Zapraszamy do wspólnego kolędowania. Ministranci przed kościołem rozprowadzają kadzidło i kredę.

2. W najbliższy wtorek (31.12) zakończenie roku Pańskiego 2019. Msza święta i nabożeństwo dziękczynno – błagalne będzie o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tej Mszy świętej i  nabożeństwie, aby wyśpiewać uroczyste „Te Deum” za otrzymane łaski oraz przeprosić Pana Boga za to, co było naszą słabością i grzechem. Nie ma Mszy świętej o  północy. Za odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W środę(1.01.2020) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte jak w każdą niedzielę. W ten pierwszy dzień Roku Pańskiego 2020 w sposób szczególny modlimy się w  intencji pokoju na świecie. Po mszy świętej o godz. 12.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do godz. 16.00. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej cichej adoracji, aby Panu Bogu powierzyć siebie, swoje Rodziny, Kościół Święty, naszą Ojczyznę i cały świat. Za publiczne omówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W  czwartek modlitwy w intencji powołanych z prośbą o nowe powołania do życia kapłańskiego i zakonnego od godz.17.00. Spowiedź święta z racji pierwszego piątku miesiąca codziennie rano, a  w  piątek od godz.17.00. W piątek nabożeństwo prowadzone przez Honorową Straż NSPJ od godz. 8.50. Dodatkowa Msza święta o godz. 9.30. Chorych odwiedzimy z posługą kapłańską w godzinach przedpołudniowych. Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej mszy świętej.

5. W Pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca od godz. 8.30. Dodatkowa Msza święta o godz. 9.30. Zapraszamy do praktykowania pięciu pierwszych sobót miesiąca.

6. Dziękujemy parafianom rejonu Horybek za przygotowanie liturgii słowa na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii słowa parafian rejonu Podlesie.

7. W najbliższą niedzielę (5.01) w czasie każdej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie dewocjonaliów.

8. Już dzisiaj pragniemy ogłosić, że wzorem lat ubiegłych w Uroczystość Objawienia Pańskiego po Mszy świętej o godz. 9.30 odwiedzą z kolędą nasze domy - misyjne grupy kolędnicze. Przyjmijmy je z radością. Ofiary złożone z tego tytułu przeznaczane są, co roku na misje w Afryce, tam gdzie posługują siostry Służebniczki. Misyjne grupy kolędnicze będą miały jeszcze spotkanie przygotowujące w najbliższą niedzielę( 5.01) po Mszy świętej o godz. 9.30.

9.W Uroczystość Objawienia Pańskiego( 6.01) po Mszy świętej wieczornej, która będzie bez kazania (ok. godz. 18.45) zapraszamy na Jasełka do naszej Bazyliki połączone z kolędowaniem przygotowane przez młodzież oazową z naszej parafii.

10.Wizyta duszpasterska 

11. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Irenę Kowalczyk. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie….

12. Z Bożym błogosławieństwem i otuleni szatą Szkaplerza Świętego przez Święta Bożą Rodzicielkę przekraczajmy w tych dniach kolejną granicę czasu.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00