OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.01.2020

1.Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego ustanowioną przez papieża Franciszka. W ten sposób papież Franciszek zaprasza nas do refleksji nad Słowem Bożym, do czytania Pisma Świętego.

2. Dzisiaj w naszej bazylice po Mszy świętej o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu chóru „ Michael” z parafii pw. św. Michała Archanioła z Kańczugi. Zwieńczeniem koncertu będzie dołączenie naszego chóru parafialnego i wspólne wykonanie wybranych utworów. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania koncertu.

3. W środę o godz. 10.00 Msza święta z udziałem władz samorządowych i zaproszonych gości z racji 660 rocznicy lokacji Brzozowa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.

4. W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej.

5. W czwartek (30.01)Godzina Święta od godz. 17.00 prowadzona przez Honorową Straż NSPJ.

6. W sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca od godz. 8.30, a o godz. 9.30 dodatkowa Msza święta, a w Przemyślu o godz. 8.00 rozpocznie się męski różaniec w kościele o. Franciszkanów. Zachęcamy mężczyzn do wzięcia udziału w tym modlitewnym spotkaniu. Szczegółowe informacje na plakacie umieszczonym w gablocie przy bramie głównej.

7. Dziękujemy Parafianom rejonu Widacz za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 Parafian rejonu Borkówka.

8.W najbliższą niedzielę (2.02) przeżywamy święto Ofiarowania Pańskiego ( Matki Bożej Gromnicznej). Poświęcenie gromnic podczas każdej Mszy świętej. Jest to Dzień Życia Konsekrowanego. Modlimy się w intencji osób życia konsekrowanego w naszej archidiecezji, a w sposób szczególny pamiętajmy o naszych siostrach Służebniczkach posługujących w naszej parafii i w DPS w Zdroju. Przed kościołami zbierane będą ofiary do puszek z przeznaczeniem na klasztory klauzurowe.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i przypominamy o uiszczaniu opłat. Tygodnik „Niedziela „ 6 zł.

10. Organizowana jest 9- dniowa  wycieczko – pielgrzymka do GRECJI w dniach od 18 lipca do 26 lipca 2020 roku. Informacje na plakacie umieszczonym w gablocie przy bramie głównej. Kontakt z ks. Pawłem Storkiem w Jarosławiu przy parafii M.B Królowej Polski.

11. W ostatnim czasie odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Michała Dragułę i Marka Bałuszyńskiego. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

12. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Ponadto życzymy radości ze spotkania przy wspólnym stole rodzinnym w gronie najbliższych, przyjaciół i sąsiadów a gościom życzymy bezpiecznego powrotu do domu rodzinnego.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00