OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.02.2020

1.Dzisiaj Nieszpory popołudniowe o godz. 15.40.

2.We wtorek (11.02) Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy osoby starsze i chore wzorem lat ubiegłych do wzięcia udziału w mszy świętej o godz. 10.00 w naszej bazylice a przewodniczył jej będzie archidiecezjalny duszpasterz chorych ks. Marcin Hunia.

3. We wtorek po Mszy świętej wieczornej spotkanie modlitewne w bazylice dla członków Honorowej Straży NSPJ i wszystkich czcicieli Serca Jezusowego.

4.W piątek święto świętych Cyryla i Metodego, patronów Europy. Nasza młodzież przygotowująca się do przyjęcia sakramentu bierzmowania rozpoczyna w piątek swoje rekolekcje. Obejmijmy ich naszą szczerą modlitwą.

5. Dziękujemy Parafianom rejonu Rynek za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 Parafian rejonu Mickiewicza.

6. W najbliższą niedzielę Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej i zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

7. Pragniemy przeprosić i poinformować, że na ten rok już nie przyjmujemy intencji Mszy świętych ofiarowanych za zmarłych. Msze pogrzebowe od najbliższej rodziny będą rezerwowane na przyszły rok, natomiast od dalszej rodziny będą przekazywane księżom poza naszą parafią, niemającym intencji. Należy pamiętać, że zmarli po śmierci potrzebują modlitwy, dlatego warto, aby Msze były odprawione, bez znaczenia, w którym kościele.

8.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Stanisława Kroka. Dusze zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

9. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Ponadto życzymy radości ze spotkania przy wspólnym stole rodzinnym w gronie najbliższych, przyjaciół i sąsiadów a gościom życzymy bezpiecznego powrotu do domu rodzinnego.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00