Drukuj
Odsłony: 1680


1.Jutro święto św. Jana , apostoła i ewangelisty, możliwość błogosławieństwa wina.

2.We wtorek święto świętych Młodzianków, męczenników.

3.W piątek(31.12) zakończenie roku Pańskiego 2021. Msza święta i nabożeństwo dziękczynno – błagalne o godz. 16.00. Za odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W sobotę (1.01.2022) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte jak w każdą niedzielę. W ten pierwszy dzień Roku Pańskiego 2022 w sposób szczególny modlimy się w intencji pokoju na świecie. Po Mszy świętej o godz. 12.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do godz. 16.00. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej cichej adoracji.
Za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu wypada równocześnie i pierwsza sobota miesiąca stycznia.

5.W najbliższą niedzielę (2.01) w czasie Mszy świętej aspersja i poświęcenie dewocjonaliów. Ministranci rozprowadzać będą jeszcze kadzidło i kredę, które prosimy o przyniesienie
w Uroczystość Objawienia Pańskiego.

6. Dziękujemy Parafianom rejonu Horybek za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej Parafian rejonu Podlesie.

7. Nadleśnictwu Brzozów, dziękujemy za ofiarowane dla naszej Bazyliki pięknych choinek świątecznych, młodzieży za pomoc w przystrojeniu choinek. Słowa podziękowania kierujemy do Pana kościelnego i Sióstr zakonnych za przystrojenie ołtarzy i trud włożony przy szopce betlejemskiej. Wszystkim mówimy staropolskie „Bóg zapłać”.

8. Na miejsce spoczynku w minionym tygodniu odprowadziliśmy śp. Stanisławę Supel.
Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

9. Z Bożym błogosławieństwem u boku Świętej Rodziny przekraczajmy w tych dniach kolejną granicę czasu.