Drukuj
Odsłony: 1126

1. Dzisiaj nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do naszej Pani Brzozowskiej i zmiana tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

2. W najbliższą środę(18.05) o godz. 13.00 Msza Święta z udziałem Państwowej Straży Pożarnejz okazji „ Dnia Strażaka” i 30- lecia Państwowej Straży Pożarnej.

3. W piątek rocznica święceń biskupich ks. bp. Stanisława Jamrozka, a w sobotę rocznica ingresu ksb. abp. Adama Szala do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Księży biskupów otoczmy naszą modlitwą.

4. Prosimy o przygotowanie liturgii słowa na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 Parafian rejonu Borkówka.

5. Straż Honorowa NSPJ zaprasza na Rekolekcje do Helusza w dniach 29.05 – 31.05.2022. Bliższe informacje u Zelatorów Honorowej Straży.

6. W tym tygodniu o godz. 19.00 zostaną odprawione dodatkowe nabożeństwa majowe w następujących rejonach: poniedziałek (16.05) – rejon Potok , zaś w piątek (20.05) mieszkańców rejonu Mickiewicza zapraszamy na Mszę Świętą na godz. 18.00 do kościoła w intencji których sprawowana będzie Msza Święta , zaś majówka zostanie odśpiewana przy figurze Matki Bożej przy ulicy Mickiewicza.

7. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brzozowie informuje, że realizuje program ministra Zdrowia” Profilaktyka 40 Plus”. Osoby powyżej 40 roku życia zaproszone są na bezpłatne badania diagnostyczne. Szczegółowe informacje można uzyskać w Przychodni w Brzozowie, ul. Bielawskiego 16 ( tel. 134343409, 13434409), a także na plakatach umieszczonych w gablotach przed kościołem oraz na stronie internetowej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej.

8. Pragniemy wyrazić słowa szczególnej wdzięczności naszym Parlamentarzystom: Panu Bogdanowi Rzońcy ( Posłowi do Parlamentu Europejskiego ) i Panu Adamowi Śnieżkowi (Posłowi do Sejmu RP) za okazaną wielką aktywność i pomoc, dzięki czemu jesteśmy bliscy podpisania umowy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska w Warszawie na dofinansowanie naszego parafialnego budynku (Plebani) w zakresie pełnej termomodernizacji w kwocie 760 tys. złotych, zaś dzięki dotacji przyznanej z Ministerstwa Kultury w kwocie 200 tys. złotych podejmiemy się konserwacji obrazów stanowiących wyposażenie naszego parafialnego Muzeum. Ponadto Konserwator Zabytków w Przemyślu przyznał nam kwotę 30 tys. złotych, Starostwo Powiatowe 15 tys., czekamy jeszcze na rozpatrzenie wniosku w Urzędzie Marszałkowskim.

9. Niech Boże błogosławieństwo , opieka Maryi i Świętego Józefa towarzyszy Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.