Drukuj
Odsłony: 2395

1. Dziś kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Nabożeństwo popołudniowe o godz. 15.40.

2. Jutro (13.06) nabożeństwo fatimskie . Początek nabożeństwa o godz. 17.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Z racji wspomnienia liturgicznego św. Antoniego podczas Mszy Świętych poświęcenie lilii.

3. We wtorek(14.06) dodatkowa Msza Święta na Podlesiu o godz. 19.00.

4. W czwartek (16.06) Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. . Msze święte będą o godz. 6.30, 8.00, uroczysta Msza św. z procesją eucharystyczną o godz. 9.30 oraz po południu Msze św. o godz. 16.00 i 18.00. Dzieci pierwszokomunijne prosimy, aby w strojach komunijnych włączyły się czynnie do procesji (dziewczynki sypały kwiatki, zaś chłopcy dzwonili dzwonkami). Zapraszamy wszystkie małe dzieci, aby przy boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji i również sypały kwiatki, dzwonili dzwonkami. Do dzieci zwracamy się z prośbą, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała, jak najliczniej uczestniczyły w procesjach Eucharystycznych. Do dorosłych zwracamy się z prośbą, aby podczas Uroczystości Bożego Ciała, jak i przez całą Oktawę znalazły się osoby chętne do niesienia baldachimu, chorągwi, obrazów i figur. Te procesje Eucharystyczne są wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas. Przez ostatnie dwa lata byliśmy pozbawieni takich procesji eucharystycznych. Za pobożny udział w procesji eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Prosimy o wystawienie w oknach swoich domów i mieszkań obrazów z Sercem Pana Jezusa.

5. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej z racji Uroczystości Bożego Ciała. Spowiedź święta w środę od godz. 17.00. W Oktawie Bożego Ciała nabożeństwa połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła o godz. 17.30.

6. Dziękujemy Parafianom Rejonu Sokół za przygotowanie dzisiejszej Liturgii Słowa na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy Parafian rejonu Podwale , Kopernika (1,3), Bielawskiego 3.

7. Jeszcze jest kilka miejsc wolnych na wyjazd do Częstochowy na czuwanie Honorowej Straży NSPJ w dniu 18 czerwca. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających odbędzie się w najbliższą środę po Mszy Świętej wieczornej.

8. Msza Święta na zakończenie roku szkolnego dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w najbliższy wtorek o godz. 11.00.

9. Zbliża się czas Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, która tradycyjnie wyrusza z Brzozowa( Grupa Św. Wojciecha) 5 lipca. Zachęcamy do uczestnictwa. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę (26 czerwca) i rozpocznie się Mszą Święta o godz. 14.00. Osoba uczestnicząca w pielgrzymce wnosi opłatę 190 zł, druga osoba z domu i kolejne wpłacają po 100 złotych. Pozostałe informacje można znaleźć na plakatach umieszczonych w gablotach przed kościołem. Na stoliku z prasą katolicką zostały wyłożone karty duchowego pielgrzymowania. To dla tych osób, które z różnych przyczyn nie mogą wziąć udziału w tej pielgrzymce, ale mają duchowe pragnienie towarzyszenia i uczestniczenia w tej pielgrzymce. Wszystkie bliższe informacje dotyczące duchowego pielgrzymowania są umieszczone na wspomnianej karcie. Prosimy o wzięcie tych kart , wypełnienie i zwrot. Na karcie umieszczony jest też telefon Przewodnika Grupy Św. Wojciecha , a jest nim ks. Karol Burda.

10. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w środę (22.06) po Mszy Świętej wieczornej.

11. Znaleziono złoty krzyżyk, który jest do odebrania w zakrysti.

12. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca śp. Teresa Rachowicz i Ryszard Rachwalski. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

13. Niech błogosławieństwo Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieka Maryi naszej Pani Pocieszenia i Świętego Józefa towarzyszy Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa. Wszystkim życzymy błogosławionego tygodnia.