Drukuj
Odsłony: 1131

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA – 24.06.2018

1. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz.15.40. Msza święta o godz. 16.00 z udziałem Księży Rodaków i Kapituły Brzozowskiej sprawowana między innymi w intencji Ks. Infułata Juliana Pudło w 65r. przyjęcia święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Kazania głosi dzisiaj o. kapucyn Józef Mizera, którego serdecznie witamy w naszej parafii, a po Mszy świętej przed kościołem rozprowadzał będzie cegiełki z prośbą o wsparcie budowy ich klasztoru w  Kielcach. . Spotkanie organizacyjne dla Pielgrzymów udających się w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę odbędzie się dzisiaj w Parafii Humniska – Krzyżówka. Spotkanie rozpocznie się mszą świętą o godz. 15.00, a po mszy świętej zostaną omówione sprawy organizacyjne.

2. W najbliższy piątek (29.06) Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte z  kazaniami o godz. 6.30 i po południu o godz. 16.00 i 18.00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. We wszystkich Bazylikach Mniejszych w tym dniu można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. W najbliższą sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych.

4. W najbliższą niedzielę (1.07) podczas każdej mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie dewocjonaliów. Dziękujemy parafianom rejonu Podwale, Kopernika 1,3 Bielawskiego 2, za przygotowanie dzisiejszej liturgii słowa na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o  przygotowanie liturgii słowa parafian rejonu Kopernika 5,7,9, Osiedlowa i Asnyka.

5. Przez okres wakacji kancelaria parafialna od poniedziałku do piątku będzie czynna od 16.30 – 17.00, a w soboty od 8.00 – 9.00.

6. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Kazimierę Nawłoka. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

7. Wszystkim Solenizantom( naszemu ks. Piotrowi, s. Emili ) Jubilatom i tym, którzy obchodzą w  tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej - naszej Pani Brzozowskiej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół. Udającym się na wakacje życzymy odpoczynku i samych zachwytów nad pięknem tego świata. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.