Drukuj
Odsłony: 1640


1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele Tydzień Biblijny. Nieszpory popołudniowe o godz. 15.40.

2. Jutro (1.05) początek nabożeństw majowych. W dni powszednie nabożeństwa o godz. 17.30, zaś w niedziele i Uroczystości o godz. 15.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy , uwielbienia Pana Boga wraz z Matką Najświętszą oraz oddania czci Maryi przeżywając 100 rocznicę Objawień Matki Bożej w Fatimie.

3. W środę (3.05) Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. Msza święta o godz. 9.30 z udziałem władz samorządowych i zaproszonych gości. Mszy świętej przewodniczył będzie o. Tomasz Nogaj i wygłosi kazanie. Po mszy świętej nastąpi przejście pod Pomnik Pamięci i Matki Bożej. Nabożeństwo majowe o godz. 15.30.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.30 oraz podczas mszy świętych porannych. Godzina Święta w czwartek od godz. 16.30. W piątek modlitwy prowadzone przez Honorową Straż NSPJ od godz. 8.50, zaś o godz. 9.30 dodatkowa msza święta. Wymiana bilecików Honorowej Straży podczas każdej mszy świętej. Chorych odwiedzimy z posługą kapłańską w godzinach przedpołudniowych. W pierwszą sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.00 (prosimy o zapamiętanie tej zmiany rozpoczęcie nabożeństwa), zaś o godz. 9.00 msza święta.

5. W najbliższy piątek zapraszamy na nabożeństwo majowe, mszę świętą i spotkanie formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania uczniów klas I Gimnazjum.

6. W najbliższą sobotę (6.05) o godz. 19.00 msza święta dla rejonu Zdrój przy kapliczce św. Stanisława. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Potok za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godzinę 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Zdrój.

8. Za tydzień z racji pierwszej niedzieli miesiąca podczas mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.

9. W niedzielę (14.05) z racji Uroczystości I Komunii świętej nie będzie mszy świętej o godz. 12.15.

10. Ogłoszenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla zainteresowanych umieszczone jest w gablocie przed kościołem.

11.W ostatnim okresie odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Cecylię Skwarcan i Józefa Staruchowicza. Dusz zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

12.Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół przenikniętych radością Paschalną.  Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.