Drukuj
Odsłony: 1596

20200126 171756

Śpiewanie kolęd i pastorałek to jeden z najpiękniejszych zwyczajów bożonarodzeniowych. Tajemnica ich popularności tkwi w tej wspaniałej cichej nocy- nocy Narodzonego Pana. Kolędy i pastorałki posiadają potencjał i piękno. Budzą w nas nadzieję, że Bóg się narodził, zstąpił na ziemię i jest wśród nas. Pokazują w tak niezwykły i delikatny sposób świętą miłość, podnoszą atmosferę świąt i duchowość ich przeżywania.

Uczcijmy Narodzonego
Tkliwa nutka niech płynie
Miłość od serca wyśpiewaj
Wyśpiewaj Bożej Dziecinie

Powyższe wersy odnoszą się do wieczoru 26. 01. 2020 r. , bo tego właśnie wieczoru z przepięknym repertuarem kolęd i pastorałek wystąpił w naszej bazylice chór Michael z parafii pod wezwaniem Michała Archanioła z Kańczugi. Koncert był pięknym wydarzeniem artystycznym i wielkim przeżyciem duchowym. Rozgrzał nasze serca miłością, prawdziwą miłością zrodzoną z Boga. Piękno melodii, prawda i głębia wyśpiewanych słów przyniosły ze sobą bożonarodzeniowe przesłanie- - głębszą refleksję nad Żłóbkiem.

 20200126 172805

Podniosłym akcentem koncertu było dołączenie naszego parafialnego chóru i wspólne wykonanie kolęd „ Serca ludzkie” i „ Święta Panienka”. Połączone głosy wybrzmiały mocno, harmonijnie i uroczyście. Zwieńczeniem koncertu było zaśpiewanie wraz z przybyłymi na koncert parafianami kolędy „ Bóg się rodzi”.

Serdecznie dziękujemy Chórzystom z Kańczugi za wspaniały koncert, a odbiorcom tego wydarzenia za przybycie, świadectwo wiary i wyraz chrześcijańskiej radości z narodzin Boga- Człowieka.

Z. S.