I Komunia święta w Brzozowie


Uroczystość I Komunii św. należy do najważniejszych wydarzeń w życiu parafii. Przygotowania do tej chwili, kiedy uczniowie trzecich klas przyjmą po raz pierwszy w życiu Komunię św. trwały przez cały rok a moment spowiedzi świętej był dla nich dużym przeżyciem. W parafii Brzozów Uroczystość I Komunii św. odbyła się 9 maja br. Po raz pierwszy w pełny sposób w Eucharystii uczestniczyło 69 osób, a towarzyszyli im rodzice, dziadkowie, krewni, dyrekcja szkoły oraz wychowawcy klas.

Uroczystości przewodniczył ks. proboszcz Franciszek Goch a słowo Boże skierowane do dzieci wygłosił wikariusz: ks. Jakub Jakubowski. Kaznodzieja korzystając z dobranych odpowiednio rekwizytów mówił o łzach szczęścia, chlebie i skarbie odnosząc się do zasadniczej treści uroczystości. Podczas obydwu Eucharystii obecni byli również zaproszeni księża: o. Michał Szuba SJ, ks.Tomasz Frańczak i o. Bogdan Frańczak OFM Cony. Same dzieci włączone były w liturgię słowa, podziękowania oraz śpiew na dziękczynienie. Uroczystość zakończyła się wykonaniem pamiątkowej fotografii dokumentującej tą wyjątkową chwilę. Poniżej zamieszczamy fotorelację z tej uroczystości.

(fotografie wykonał Tomasz Cupryś)

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00