Pielgrzymka Młodzieży

W sobotę, 28 sierpnia 2021 r., odbyła się Pielgrzymka Ruchu Światło–Życie Archidiecezji Przemyskiej do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu. Na spotkanie to, wybrała się młodzież z naszej parafii, która zrzeszona wokół ruchu Światło – Życie, dziękowała wraz z młodymi całej archidiecezji przemyskiej za dar wakacyjnych rekolekcji. Spotkanie rozpoczęło się Zawiązaniem Wspólnoty i Godziną Świadectw o godz. 9:00. O doświadczeniu spotkania z Jezusem i Maryją mówili uczestnicy poszczególnych turnusów, a także chętni, dzieląc się świadectwem umocnienia wiary.

Następnie zebrani uczestniczyli w Mszy Świętej pod przewodnictwem abp. Adama Szala, metropolity przemyskiego, który w wygłoszonej homilii zwrócił uwagę, że daru, którym jest Ruch Światło-Życie nie można zmarnować: „Nie wolno zakopać tego daru, nie można doprowadzić do tego, aby nasz ruch, Ruch Światło–Życie skostniał sam w sobie, trzeba aby następował rozwój. Mimo trudnych czasów, zwłaszcza w trudnych czasach, kiedy to odczuwamy potrzebę wspólnoty, potrzebę kontaktu z drugim człowiekiem, także i wtedy kiedy były czy są jeszcze jakieś ograniczenia”– podkreślił hierarcha.

Arcybiskup przypomniał, że zadaniem każdego oazowicza jest ciągłe opowiadanie się za Chrystusem i świadczenie o Nim w swoich środowiskach.
Tegoroczną Pielgrzymkę Ruchu Światło-Życie Archidiecezji Przemyskiej do Bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu zakończyło wspólne zwiedzanie Diecezjalnego Centrum Ruchu – Collegium Marianum, które w ostatnim czasie jest gruntowanie remontowane oraz agapa połączona z występem diecezjalnej diakonii muzycznej.

 

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00