Pielgrzymka Rodzin katolickich

W dniach 25-26 września 2021 roku odbyła się XXXVII pielgrzymka małżeństw i rodzin oddziału Stowarzyszenia Rodzin Katolickich naszej Parafii na Jasną Górę. W tym roku hasłem przewodnim spotkania w domu Jasnogórskiej Pani były słowa: „Pójdźcie do Józefa".

 

Czas pielgrzymowania rozpoczęliśmy Mszą świętą w naszej Bazylice połączoną z przyjęciem misyjnego błogosławieństwa. Jadąc do Częstochowy odwiedziliśmy Porąbkę Uszewską, sanktuarium w diecezji tarnowskiej, które bywa nazywane polskim Lourdes. Przewodnik grupy, ks. Jakub opowiedział nam o zjawieniach Matki Najświętszej w Lourdes i przybliżył przesłanie teologiczne tych ważnych objawień maryjnych. Grota w Porąbce to pomniejszona replika znajdującego się we francuskich Pirenejach słynnego w całym świecie ośrodka kultu. Porąbka Uszewska jest bardzo popularnym miejscem odprawiania nabożeństw maryjnych. W centrum sanktuarium znajduje się grota maryjna z pięknym ołtarzem, zaś we frontowych ścianach umieszczono źródła z cudowną wodą z Lourdes. Miejsce to urzekło nas swoim pięknem i niezwykłym urokiem. Odmówiliśmy tu cząstkę różańca i ruszyliśmy w dalszą drogę. Po dotarciu do głównego celu wyjazdu w godzinach wieczornych uczestniczyliśmy w drodze krzyżowej na wałach jasnogórskich oraz trwaliśmy na modlitwie przed obrazem Czarnej Madonny uczestnicząc w apelu. Drugi dzień rozpoczął się spotkaniem w auli o. Augustyna Kordeckiego i wysłuchaniem wykładu na temat: „Miłość cierpliwa jest, czyli o małżeńskich potrzebach” wygłoszonym przez Monikę i Marcina Gomułków. Kolejny prelegent, ks. Przemysław Drąg, nawiązując do dokumentu Amoris Laetitia mówił o św. Józefie jako wzorze męża oraz ojca otwartego na prowadzenie Bożej Opatrzności.

Pielgrzymka Rodzin katolickich - msza swięta

 

Głównym punktem dorocznego spotkania była uroczysta Eucharystia sprawowana na szczycie jasnogórskim pod przewodnictwem abpa Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego, z udziałem biskupów Wiesława Śmigla (ordynariusza toruńskiego, przewodniczącego Rady ds. Rodziny KEP) oraz Józefa Wróbla (lubelskiego biskupa pomocniczego). W homilii metropolita łódzki przekonywał, że rodzina ma być wśród świata znakiem i szkołą miłości Boga. Podczas Eucharystii odnowiliśmy przyrzeczenia małżeńskie, zaś nowi doradcy życia rodzinnego złożyli swoje ślubowanie. Na zakończenie zawierzyliśmy małżeństwa i rodziny naszej Parafii Maryi Królowej Polski. Tak umocnieni wróciliśmy do domu odwiedzając w Krakowie- Łagiewnikach Sanktuarium Św. Jana Pawła II.

.
Elżbieta Froń

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00