OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA ADWENTU – 23.12.2018

1. Dzisiaj nieszpory popołudniowe o godz. 15.40. Dziś też przypada rocznica święceń biskupich Ks. Abp. Adama Szala. Pamiętajmy o Pasterzu naszej diecezji w naszych modlitwach.

2. Jutro (24.12) msza święta adwentowa rano o godz. 6.30 koncelebrowana przez wszystkich kapłanów. Wieczorem zasiądziemy do stołu wigilijnego, by wspominać pamiątkę Narodzin Jezusa Chrystusa. Niech przy tym stole nie zabraknie modlitwy i śpiewania kolęd. Odczytajmy fragment Pisma św. z Ewangelii wg św. Łukasza mówiący o narodzeniu Pana Jezusa. Pasterka o północy (godz. 24.00). Zapraszamy wszystkich Parafian i przybyłych Gości do uczestniczenia w tej Mszy Świętej. Taca z Pasterki przeznaczona jest na Diecezjalny Fundusz Ochrony Życia

3. We wtorek (25.12) Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze święte będą o godz.: 8.00; 9.30; 11.00; 12.15 i o godz.16.00. Nie będzie mszy świętych o godz. 6.30 i o godz. 18.00.

4.W środę (26.12) drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia (Święto św. Szczepana Męczennika). Msze święte w  porządku niedzielnym. Błogosławieństwo owsa w zakrystii. Zachęcamy do adoracji Dzieciątka Jezus przy żłóbku Betlejemskim. Prosimy, aby dzieci do 2 lutego przy żłóbku betlejemskim wraz z rodzicami prosiły Najświętsze Dzieciątko Jezus o błogosławieństwo wzorem lat ubiegłych.

5. W czwartek (27.12) Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na mszy świętej o godz. 18.00 błogosławieństwo wina.

6. W piątek (28.12) Świętych Młodzianków. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

7. W najbliższą niedzielę przeżywamy Święto Świętej Rodziny. Na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich, dlatego też zapraszamy na tę Eucharystię wszystkie małżeństwa naszej parafii. Ministranci w najbliższą niedzielę rozprowadzać będą przed kościołem kadzidło i kredę, które prosimy przynieść do poświęcenia w Uroczystość Objawienia Pańskiego (6.01). Ofiary złożone za kredę i kadzidło przeznaczone będą na fundusz ministrancki.

8. Również w najbliższą niedzielę po mszy świętej o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru parafialnego. Serdecznie zapraszamy do wspólnego kolędowania.

9. Dziękujemy parafianom rejonu Kopernika 5,7,9 Osiedlowa i Asnyka za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Szpital.

10. Dziękujemy Panu Burmistrzowi, Kierownikowi Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespołowi Charytatywnemu Rady Parafialnej za pomoc w przygotowaniu paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących. Nadleśnictwu Brzozów, dziękujemy za ofiarowane dla naszej kolegiaty pięknych choinek świątecznych, młodzieży za pomoc w przystrojeniu choinek. Słowa podziękowania kierujemy do sióstr zakonnych Alicji i Agaty posługujących w naszej parafii za przystrojenie ołtarzy i trud włożony przy szopce betlejemskiej. Wszystkim mówimy staropolskie „Bóg zapłać”.

11. W czwartek rozpoczniemy wizytę kolędową. Początek wizyty duszpasterskiej od godz. 15.30. W sobotę od godz. 9.00.

12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Władysława Pakieta. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

13. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00