OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
ŚWIĘTO ŚWIĘTEJ RODZINY – 30.12.2018

1. Dzisiaj po mszy świętej o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu naszego Chóru Parafialnego. Zapraszamy do wspólnego kolędowania, zaś o godz. 14.30 w Sali Brzozowskiego Domu Kultury odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w połączeniu z  jasełkami w wykonaniu dzieci z  Przedszkola Samorządowego nr 2 im. Marii Konopnickiej w Brzozowie. Zapraszają Dyrektor, Grono pedagogiczne, Personel i Dzieci. Ministranci przed kościołem rozprowadzają kadzidło i kredę.

2. Jutro (31.12) zakończenie roku Pańskiego 2018. Msza święta i nabożeństwo dziękczynno – błagalne będzie o godz. 16.00. Zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tej mszy świętej i  nabożeństwie, aby wyśpiewać uroczyste „Te Deum” za otrzymane łaski oraz przeprosić Pana Boga za to, co było naszą słabością i grzechem. Nie ma mszy świętej o  północy. Za odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

3. We wtorek (1.01.2018) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze święte jak w każdą niedzielę. W ten pierwszy dzień Roku Pańskiego 2019 w sposób szczególny modlimy się w  intencji pokoju na świecie. Po mszy świętej o godz. 12.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i trwać będzie do godz. 16.00. Zapraszamy do wzięcia udziału w tej cichej adoracji, aby Panu Bogu powierzyć siebie, swoje Rodziny, Kościół Święty, naszą Ojczyznę i cały świat. Za publiczne omówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Od godz. 15.20 nabożeństwo poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W  czwartek Godzina Święta od godz.17.00. Spowiedź święta z racji pierwszego piątku miesiąca codziennie rano, a  w  piątek od godz.17.00. W piątek nabożeństwo prowadzone przez Honorową Straż NSPJ od godz. 8.50. Dodatkowa msza święta o godz. 9.30. Chorych odwiedzimy z posługą kapłańska w godzinach przedpołudniowych. W Pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca od godz. 8.30. Dodatkowa msza święta o godz. 9.30. Zapraszamy do praktykowania pięciu pierwszych sobót miesiąca.

5. W najbliższą niedzielę (6.01) przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego. Podczas mszy świętych błogosławieństwo kredy i kadzidła. Taca przeznaczona jest na misje. Msza święta o godz. 9.30 z  udziałem kolędników misyjnych, a po mszy świętej rozesłanie kolędników z kolędą do naszych domów. Ofiary z kolędowania przeznaczone są na misje w  Afryce. Po mszy świętej wieczornej w naszej Bazylice nasza młodzież oazowa przedstawi Jasełka połączone z kolędowaniem. Serdecznie zapraszamy.

6. Dziękujemy parafianom rejonu Szpital za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Horybek.

7. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Bronisława Głowacza. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

8. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Radości ze spotkania przy wspólnym stole rodzinnym w gronie najbliższych, przyjaciół i sąsiadów. Gościom bezpiecznego powrotu do domu rodzinnego.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00