1. Dzisiaj przeżywamy w naszej parafii Rocznicę Pierwszej Komunii Świętej na Mszy świętej o godz. 11.00, zaś o godz. 12.15 Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Brzozowie. Nabożeństwo majowe połączone ze zmianą tajemnic róż różańcowych o  godz. 15.15.
2. Od jutra do środy przypadają dni modlitw o urodzaje( Dni Krzyżowe). Podczas nabożeństw majowych w  tych dniach modlić się będziemy szczególnie o urodzaje i błogosławieństwo Boże na roli.

3. We wtorek (23.05.) z okazji dnia święta Patrona Gimnazjum Nr 1 w Brzozowie odprawiona zostanie Msza Święta o godz. 11.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przez wstawiennictwo Św. Jana Pawła II. Wieczorem o godz. 18.00 Msza Święta w intencji mieszkańców rejonu Sokół oraz mieszkańców rejonu Potok, a po Mszy świętej wieczorowej spotkanie Akcji Katolickiej.

4. W środę (24.05) w naszej Kolegiacie zostanie odprawiona o godz. 11.00 Msza święta w 25 rocznicę istnienia Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W czwartek (25.05) z okazji święta Dnia Matki Przedszkolaki z Przedszkola Nr 2 zapraszają wszystkie Mamy wzorem lat ubiegłych na program słowno – muzyczny im poświęcony do naszej Kolegiaty na godz. 17.30

6. W piątek(26.05) początek nowenny przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Także w piątek o godz. 10.30 w Bazylice Ojców Jezuitów w Starej Wsi sprawowana będzie uroczysta Msza święta w 24 rocznicę powstania 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Po Mszy świętej zaplanowano imprezy towarzyszące. Szczegółowy program umieszczony został w gablocie przed kościołem.

7. W najbliższą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, a jednocześnie w naszej parafii odpust ku czci Matki Bożej Ognistej. Msza święta z udziałem kapłanów z naszego dekanatu, Kanoników Kapituły Brzozowskiej i procesją Eucharystyczną wokół kościoła o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy. W parafii Wara w tym dniu o godz. 11.00 święcenia diakonatu przyjmą nasi alumni Arkadiusz Wojnicki i Maciej Marszałek. Polecajmy ich w naszych modlitwach.

8. Na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Widacz.

9. W tym tygodniu o godz. 19.00 zostaną odprawione msze święte z majówkami w następujących rejonach: Środa – Horybek, Czwartek – Rynek (Czerwona Kapliczka).

10.Pod kierunkiem Starosty Brzozowskiego powstał zespół badawczy, który zajmuje się poszukiwaniem uczestników walk o niepodległość w latach 1914 – 1921, pochodzących z naszego Powiatu. Zespół historyków zwraca się z prośbą do mieszkańców Powiatu, by zechcieli przekazać informacje rodzinne o  uczestnikach walk o niepodległość Polski sprzed 100 lat.

11. Urząd Miejski w Brzozowie informuje, że w dniu 22 maja 2017r. z terenu miasta Brzozowa będą odbierane odpady wielkogabarytowe oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Odbiór odpadów do godz. 7.00 w miejscach dotychczasowego odbioru odpadów.

12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Stanisława Gurgacza, Jana Fiedenia, Helenę Hędrzak i Andrzeja Leśniaka. Dusze zmarłych polećmy Miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

13.Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa oraz dla wszystkich Mam z okazji Święta Matki życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i przyjaciół przenikniętych radością Paschalną.  Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00