OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.03.2019

1. W kościele rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Modlimy się o trzeźwość naszego narodu. Polecamy uzależnionych i ich rodziny. Rozpoczęliśmy w naszej parafii 40 – godzinne nabożeństwo wprowadzające nas bezpośrednio w  okres Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji po każdej mszy świętej. Dzisiaj nie ma Nieszporów. Msze święte z kazaniami jutro i we wtorek o godz. 6.30; 16.00 i 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu jutro i we wtorek do prywatnej adoracji po porannej mszy świętej na głównym ołtarzu. Poświęćmy ten czas dla Pana Jezusa ukrytego w  tym Najświętszym Sakramencie. We wtorek o godz. 18.00 uroczyste zakończenie nabożeństwa z udziałem księży z naszego dekanatu. Mszy świętej o  godz. 18.00 przewodniczyć będą Ojcowie Jezuici ze Starej Wsi. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej. Księża będą służyć w konfesjonałach. Pojednajmy się z Bogiem i ludźmi przeżywając ten Rok Duszpasterski pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa. Z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60- tego.

3. Msze święte w Środę Popielcową połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6.30; 9.30; 16.00; 18.00. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu dla dorosłych o godz. 7.00 i  17.30, zaś dla dzieci o  godz. 15.30.

5. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 i 17.00. W przyszłą niedziele również rozpoczniemy Nowennę przed uroczystością św. Józefa o godz. 15.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. Za odprawienie Drogi Krzyżowej, czy uczestnictwo w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taki odpust, można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O doby i najsłodszy Jezu”.

6. Taca zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty i  dekoracje do Bożego Grobu.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Sokół za przygotowanie liturgii mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godzinę 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii mszy świętej parafian rejonu Podwale, Kopernika (1, 3), Osiedlowa i Asnyka.

8. W najbliższą niedzielę (10.03) zapraszamy na mszę świętą na godz. 12.15 dzieci przystępujące w tym roku do I  Komunii Świętej wraz z rodzicami. Podczas mszy świętej dzieci otrzymają książeczki pierwszokomunijne.

9. W najbliższą niedzielę po mszy świętej wieczornej rozpoczynają się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie i prowadzone będą przez Okres Wielkiego Postu w soboty i  niedziele po mszy świętej wieczornej w budynku Białej Szkoły.

10. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Za składane ofiary na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

11. W czwartek przypada pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od godz. 17.00

12. W najbliższy piątek (8.03) po mszy świętej wieczornej w naszej bazylice wieczór uwielbienia. Zapraszamy przygotowujących się do sakramentu bierzmowania i wszystkich pragnących pogłębić swoje życie duchowe.

13. Dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Brzozowie informuje, że zapisy do klasy I  (rocznik 2012) odbywają się od 25.02.2019 – 29.03.2019. Wnioski do zapisu są do pobrania na stronie szkoły lub w sekretariacie szkoły w godz. 7.00 – 15.00.

14. W Szkole Podstawowej Nr 1 przy ul. Parkowej, organizowana jest zbiórka makulatury, której celem jest wsparcie misji w Zambii. Makulaturę można składać od poniedziałku (4.03) do piątku (8.03) do godz. 9.00.

15. Po diecezji przemyskiej peregrynuje Ikona Matki Bożej Robotników i Solidarności. W  naszej parafii przebywać będzie w dniach od 17.03 – 23.03.2019. Bliższe informacje podane będą w najbliższą niedzielę.

16. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Piotra Szmyda. Dusze zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie..

17. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Ponadto radosnych i miłych spotkań przy dzisiejszym stole w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Prośmy Ducha Świętego, aby pomógł nam formować chrześcijańską postawę ucznia – apostoła Chrystusa.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00