OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2019

1. Dzisiaj Msze święte jeszcze o godz. 9.30, 11.00, 12.15, 16.00. Nie będzie mszy świętej o godz. 18.00. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.45.

2. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.45. W pozostałe dni tygodnia o godz. 17.40.

3. Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. Godzina Święta prowadzona przez Honorową Straż NSPJ w czwartek od godz. 17.00. Po mszy świętej wieczornej spotkanie Akcji Katolickiej. Również w czwartek o godz. 11.00 w  naszej bazylice sprawowana będzie msza święta z okazji 100- lecia PCK.

5. W piątek (26.04) dodatkowo o godz. 8.00 msza święta na zakończenie roku szkolnego dla klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego, ZSE I ZSB. Wieczorem zaś po mszy świętej o godz. 18.00 zapraszamy na „ wieczór uwielbienia”.

6. W piętek na godz. 17.40 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i Mszę świętą zapraszamy wszystkie dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii świętej. W czasie Eucharystii nastąpi obrzęd odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Dzieci przynoszą na tę Mszę swoje świece z chrztu świętego.

7. W najbliższą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia, która rozpocznie się o godz. 15.00 odśpiewaniem Koronki do Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie nabożeństwa zmiana tajemnic róż różańcowych. O przygotowanie liturgii na godz.11.00 prosimy parafian rejonu Horybek. Prosimy też o przyniesienie przez dzieci w najbliższą niedzielę skarbonek wielkopostnych , a przed kościołami w całej Polsce zbierane będą też ofiary do puszek z przeznaczeniem na Caritas.

8. Spotkanie organizacyjne dla wyjeżdżających do Łagiewnik w najbliższy wtorek po mszy świętej wieczorowej.

9. W dniach 1 i 2 maja w Opactwie w Jarosławiu odbędą się rekolekcje Straży Honorowej NSPJ. Zachęcamy do wzięcia udziału. Wyjazd indywidualnie.

10. Pragnę złożyć szczere wyrazy podziękowania Wam kochani Parafianie i przybyli Goście za ten żywy Kościół, który w mocy Bożego Ducha w tych dniach stworzyliście. Dziękuję bardzo serdecznie tym wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie i pomogli nam głębiej przeżyć dni Triduum Paschalnego: za przygotowanie Ciemnicy, Grobu Pańskiego i procesji rezurekcyjnej: Siostrom Służebniczkom posługującym przy parafii, szczególnie s. Alicji, s. Agacie. Panom (kościelnemu i organiście), chórowi i młodzieży oazowej za prowadzenie czuwań modlitewnych w Ciemnicy i Przy Bożym Grobie. Służbie Liturgicznej Ołtarza za posługę przy ołtarzu. Dziękuję za prowadzenie czuwań w ciągu dnia w Ciemnicy i przy Bożym Grobie przez poszczególne rejony parafii i Róże Żywego Różańca. Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność przy Grobie Pańskim i ubogacenie dzisiejszej procesji rezurekcyjnej. Dziękuję wszystkim tym osobom, które dzisiaj niosły obrazy, feretrony, chorągwie, baldachim, figury. Panu Burmistrzowi, Kierownikowi MOPS-u - p. Bogdanowi Błażowi  i Parafialnemu Zespołowi Charytatywnemu dziękuje za przygotowanie paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących. Wszystkim za wszystko mówię staropolskie „Bóg zapłać”.

Świętujemy dziś Zmartwychwstanie. Weselimy się, bo wiemy, że męka, śmierć i  zmartwychwstanie Chrystusa objęły również nas. Myśmy Mu uwierzyli. Pragniemy Mu oddać własne życie. Chcemy, żeby odpuszczał nam grzechy i uwalniał nie tylko spod władzy szatana, ale z najmniejszej pokusy zbliżania się do niego, bo pragniemy być coraz bliżej Tego, który do końca nas umiłował. Apostoł Narodów pisze „umarliście bowiem i  wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu”. Zróbmy wszystko, aby żyć prawdą o  Zmartwychwstaniu. Chrystus naprawdę Zmartwychwstał! Dlatego nie lękajmy się i z podniesioną głową i z nadzieją idźmy naprzeciw każdej trudności, każdej słabości. Nie ma takiego grzechu, którego by On nam nie przebaczył, nie ma takiej rany, takiego bólu, którego by On nie uleczył. Łaska Chrystusa zmartwychwstałego czyni nas dzisiaj czystymi i wolnymi. Dzięki Chrystusowi to co niemożliwe staje się możliwe, a to co ludzkie łączy się z tym, co boskie, to co ziemskie łączy się z tym, co niebieskie.

To są nasze kapłańskie życzenia dla Was kochani Parafianie i Goście. Spotkajmy Tego, który zwyciężył śmierć. Dla każdego ta Wielkanoc niech będzie świętem nadziei, łaski, radości i miłości. Szczęść Boże!

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00