Drukuj
Odsłony: 1584

1. Dzisiaj nieszpory popołudniowe o godz. 15.40.

2. W najbliższy wtorek (1.08) rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości o czym słyszeliśmy w dzisiejszym liście Przewodniczącego Zespołu ds. Apostolstwa Trzeźwości.

3. W najbliższą środę (2.08) wspomnienie Matki Bożej Anielskiej i możliwość zyskania odpustu „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek (3.08). Godzina Święta od godz. 17.00. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.30 – 18.00. Przypominamy, że ze spowiedzi świętej można korzystać codziennie (rano podczas mszy świętej i wieczorem od godz. 17.30.) W pierwszy piątek wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej mszy świętej. Nabożeństwo do NSPJ prowadzone przez Honorową Straż od godz. 9.00, dodatkowa msza święta o godz. 9.30. Chorych odwiedzimy z posługą kapłańską w godzinach przedpołudniowych. Księża rozpoczęli też swoje urlopy wakacyjne, więc prosimy chorych o cierpliwość. W piątek w liturgii Kościoła przeżywamy wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, patrona kapłanów.

5. Najbliższa sobota jest pierwszą sobotą miesiąca. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.30, zaś o godz. 9.30 dodatkowa msza święta.

6. W niedzielę (6.08) Święto Przemienienia Pańskiego - dzień odpustu parafialnego. Uroczysta suma z procesją Eucharystyczną wokół kościoła o godz. 12.15. Bardzo prosimy o przygotowanie tej procesji (niesienie baldachimu, chorągwi i obrazów).

7. Parafian Rejonu Potok prosimy o przygotowanie liturgii słowa na najbliższą niedzielę na Mszę świętą o godz. 11.00, a dzisiaj dziękujemy parafianom rejonu Podlesie.

8. W zakrystii są do odebrania intencje pogrzebowe zapisane rok 2018.

9. Przypominamy, że (10.08) z naszej parafii wyrusza 31 piesza pielgrzymka do Kalwarii Pacławskiej. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii lub kancelarii. Przy zapisie podajemy numer PESEL (potrzebne do ubezpieczenia pielgrzymów).

10. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane w ostatnim miesiącu na rzecz prac konserwatorsko – remontowych prowadzonych przy naszej Kolegiacie i tych, które będziemy realizować w najbliższych miesiącach. Za ofiary składane w kancelarii parafialnej, przelewane na konto i składane na tacę. W drugą niedzielę miesiąca lipca taca inwestycyjna wyniosła 31 tys. zł. Przypominamy, że finansujemy prace wykonywane obecnie, do zapłacenia mamy prace związane z ołtarzem i ambonką oraz niezbędny jest nam wkład własny( ponad 400 tys. zł) w realizacji wniosku z funduszy europejskich na kwotę 3100000 (trzy miliony sto tysięcy złotych)

11. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania a udającym się na urlopy miłego i radosnego odpoczynku. Nie zapominajmy jednakże o obowiązku uczestniczenia we mszy świętej niedzielnej.