OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI niedziela zwykła – 29.09.2019

1. Dzisiaj Nieszpory popołudniowe o godz. 15.40. Dziś też wyruszamy z Pielgrzymką do Pani Starowiejskiej. Wyjście spod kościoła o godz.14.30. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

2. W najbliższy wtorek (1.10) rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie różaniec
o godz. 17.30, zaś w niedzielę o godz. 15.30. Dla dzieci różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego odmawiania różańca.

3. W najbliższą środę (2.10) wspominając Aniołów Stróżów zapraszamy na Mszę świętą o godz. 9.15 wszystkich Przedszkolaków. Zaś o godz. 10.30 sprawowana będzie Msza święta dla Małżonków obchodzących złote i diamentowe Gody.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w  czwartek i piątek od godz. 16.30 – 18.00 W pierwszy piątek miesiąca wymiana bilecików członków Honorowej Straży NSPJ podczas każdej Mszy świętej. Czuwanie modlitewne prowadzone przez Honorową Straż Sersa Jezusowego od godz. 8.45. Dodatkowa Msza święta o godz. 9.30.

5. Informacja dla osób, których księża odwiedzają, co miesiąc z posługą kapłańską. Ks. Piotr i Ks. Bożydar odwiedzą chorych w najbliższy czwartek od godz. 14.00 z racji wyjazdu z maturzystami w piątek do Częstochowy. Ks. Łukasz i ks. Tomasz odwiedzą swoich chorych w piątek, ale ks. Tomasz rozpocznie dopiero w godzinach południowych ze względu na zajęcia szkolne. Prosimy o zapamiętanie tej zmiany i przekazanie tych informacji chorym mieszkającym w pobliżu.

6. W piątek (4.10) w liturgii Kościoła wspominamy św. Franciszka z Asyżu, patrona naszego Ks. Proboszcza. W tym dniu zapraszamy wszystkich na Mszę Świętą na godz. 18.00, w czasie, której będziemy polecać naszego drogiego Solenizanta, wypraszając wszelkie potrzebne łaski w życiu.

7.W pierwszą sobotę miesiąca (6.10) nabożeństwo pięciu pierwszych sobót o godz. 8.30, zaś o  godz. 9.30. dodatkowa Msza święta.

8. W najbliższą niedzielę (6.10) podczas Mszy świętych adoracja Najświętszego Sakramentu i poświęcenie dewocjonaliów.

9. Dziękujemy Parafianom rejonu Szpital za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 Parafian rejonu Horybek.

10. W najbliższy piątek i sobotę udają się w Pielgrzymce na Jasną Górę maturzyści naszych szkół średnich. Obejmijmy ich naszą modlitwą.

11. Na stoliku z prasą katolicką wyłożone zostały jeszcze książki przybliżające osobę śp. ks. Tomasza Zięby. Cena 15 złotych. Osoby, które zapisały się, a nie otrzymały książek prosimy, aby jeszcze dzisiaj zgłosiły się po nie do zakrystii.

12. W najbliższą niedzielę( 6.10) będą już do nabycia nasze parafialne kalendarze na rok 2020. Cena 10 złotych.

13. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku śp. Jadwigę Kruczek, Kazimierę Korab, Barbarę Polak, Stefana Kozaka i Mieczysława Szczerbę. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…..

14.Wszystkim Solenizantom w tym naszemu Ks. Proboszczowi, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy radosnych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy miłego pobytu na ziemi brzozowskiej i szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00