OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVIII niedziela zwykła – 13.10.2019

1. Przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski pod hasłem „ Wstańcie – chodźmy”. Budujemy żywy pomnik Jana Pawła II wspierając fundusz stypendialny. Po południu o godz. 15.30 początek nabożeństwa fatimskiego (różaniec, Msza święta i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła) Serdecznie zapraszamy.

2.W zakrystii są do nabycia nasze parafialne kalendarze przedstawiające wystrój wewnętrzny naszej bazyliki. Cena 10 zł. Ofiary złożone z tego tytułu w całości przeznaczone są na rzecz naszej młodzieży oazowej ( wsparcie wakacyjnych rekolekcji).

3.W najbliższą środę(16.10) przypada kolejna rocznica święceń biskupich ks. abp. Józefa Michalika. Pamiętajmy o Jego osobie w modlitwie.

4. W czwartek (17.10) o godz. 13.00 w naszej Bazylice sprawowana będzie Msza święta z okazji Dnia Patrona Powiatu Brzozowskiego Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.

5. We czwartek po Mszy św. Wieczornej spotkanie dla grupy modlitewno-biblijnej.

6. W piątek(18.10) Święto św. Łukasza, ewangelisty, modlimy się w intencji służby zdrowia oraz naszego Ks. Łukasza.

7. W sobotę(19.10) w Archikatedrze Przemyskiej spotkanie członków Dzieła Pomocy Powołaniom. Szczegółowe informacje znajdują się na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem.

8.Najbliższa niedziela (20.10) to Niedziela Misyjna. Ojciec Święty Franciszek ogłosił miesiąc październik nadzwyczajnym miesiącem misyjnym pod hasłem „Ochrzczeni – Posłani”, o czym słyszeliśmy w liście pasterskim czytanym pod koniec września. Z tego tytułu w naszej parafii
w najbliższą niedzielę podczas każdej Mszy świętej podzieli się świadectwem misyjnym brat Zdzisław Olejko posługujący, na co dzień w Kibeho w Rwandzie. Przed kościołem będzie można nabyć pamiątki z misji a równocześnie do puszek zbierane będą ofiary z przeznaczeniem na misje właśnie tam, gdzie posługę pełni brat Zdzisław.

9. Dziękujemy Parafianom rejonu Podlesie za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 Parafian rejonu Potok.

10. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się w środę(23.10) po Mszy świętej wieczornej.

11. Burmistrz Brzozowa informuje, że 15 października (w najbliższy wtorek), w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Brzozowie o godz. 17.00 odbędzie się zebranie z mieszkańcami miasta.

12. W związku z wejściem w życie rządowego programu „Mój prąd 5000+” 15 października (wtorek) w Zespole Szkół Budowlanych o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie dotyczące dofinansowania instalacji fotowoltanicznych oraz ulgi termomodernizacyjnej.

13. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku ś.p. Mariannę Dudek. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

14. Wszystkim Solenizantom( w tym naszemu ks. Łukaszowi), Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy radosnych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy miłego pobytu na ziemi brzozowskiej i szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00