OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXX niedziela zwykła – 27.10.2019

1. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30.

2. Jutro( 28.10) na zakończenie Mszy świętej o godz. 16.00 rozstrzygnięcie konkursu na prace różańcowo – misyjne i rozdanie nagród.

3. W najbliższy czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych. Od godziny 16.30 Godzina Święta prowadzona przez Honorową Straż NSPJ.

4. W najbliższą środę i czwartek spowiedź święta od godz. 16.30 z racji Uroczystości Wszystkich Świętych i pierwszego piątku miesiąca. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej, aby móc ofiarować zmarłym przyjęte Komunie święte, zyskane odpusty. Spowiadamy również rano podczas Mszy świętej.

5. Chorych ze względu na Uroczystość Wszystkich Świętych( która przypada w piątek) odwiedzimy w najbliższy czwartek w godzinach przedpołudniowych. Prosimy przekazać tę informację domownikom i sąsiadom.

6. W piątek(1.11) przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze święte będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 11.00. Msza święta w intencji wszystkich wiernych zmarłych naszych Parafian będzie w kaplicy cmentarnej o godz. 14.00 z procesją do pięciu stacji, gdzie polecać będziemy naszych wiernych zmarłych Miłosierdziu Bożemu. Nie będzie Mszy świętych o godz. 12.15, 16.00 i 18.00. Na cmentarzu podobnie jak w latach poprzednich zbierana będzie kwesta do puszek pamiętając, że jałmużna gładzi liczne nasze grzechy i wyjednywa miłosierdzie.

7. W sobotę (2.11) Dzień Zaduszny – dzień naszej pamięci i modlitwy w intencji Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 6.30, 9.30, 16.00 i 18.00. Dodatkowo Msza święta w kaplicy cmentarnej o godz. 15.00 w intencji wszystkich Wiernych Zmarłych. Różaniec w  intencji wszystkich Wiernych zmarłych o godz.17.30. Jest to równocześnie pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót od godz. 8.30.

8. W Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny, oraz codziennie do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki: wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, spowiedź, komunia św., modlitwa za zmarłych i w intencjach Ojca Świętego. W miesiącu listopadzie można w  każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1.11- 8.11 odpust jest zupełny, w pozostałych zaś dniach odpust cząstkowy.

9. Od 4 listopada będziemy się modlić za zmarłych polecanych w Wypominkach w dni powszednie pół godziny przed mszą świętą wieczorową, zaś w niedzielę o godz. 15.30. Na kartkach Wypominkowych zostały podane daty, kiedy bliscy zmarli z danego Rejonu parafii będą polecani w modlitwie różańcowej. Msza święta w intencji zmarłych wspomnianych w  Wypominkach sprawowana będzie w miesiącu listopadzie w środy i piątki o godz. 18.00. Wypominki prosimy składać do skrzynki z napisem „Wypominki”.

10.Dziękujemy Parafianom rejonu Zdrój za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Widacz.

11. W zakrystii są do nabycia książki o śp. ks. Tomaszu Ziębie.

12. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku ś.p. Klemensa Stodolaka, Jana Polityńskiego, Mariana Zakielarza i Aleksandrę Miksiewicz.
Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

13. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w  Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Niech nie zabraknie zamyśleń nad życiem i przemijaniem. Nie zapomnijmy, że staliśmy się dziedzicami obietnicy życia wiecznego.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00