1. W Kościele rozpoczyna się Tydzień Wychowania, który przeżywany pod hasłem „Maryja Wychowawczynią Pokoleń” o czy słyszeliśmy w Liście Pasterskim. Na mszy świętej o godz. 12.15 będziemy polecać ofiary Katynia i Tragedii smoleńskiej. Nieszpory popołudniowe o godz. 15.40.

2. W środę (13.09) zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Msza święta z kazaniem maryjnym o godz.18.00 a następnie różaniec i procesja światła wokół kościoła. Kino Sokół w Brzozowie zaprasza w dniach do 12 września na film” Fatima: Ostatnia Tajemnica”. Początek seansu godz. 18.00. Szczegóły na plakatach.

3. W czwartek w liturgii Kościoła przeżywamy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

4. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów klas III, którzy w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii Świętej.

5. W czwartek rozpoczynamy Triduum przed świętem św. Stanisława Kostki. W  czwartek zapraszamy na nabożeństwo i mszę świętą wieczorową na godz. 17.30 uczniów szkoły Podstawowej od kl. I do klasy V, zaś w piątek zapraszamy na mszę święta klasy od VI do III Gimnazjum. Klasy VI i VII zgłoszą swoją kandydaturę do Sakramentu bierzmowania.

6. Dziękujemy parafianom rejonu Mickiewicza za przygotowanie dzisiejszej liturgii słowa, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii słowa przez parafian rejonu Sokół.

7. W najbliższą niedzielę Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 15.15.

8. W najbliższą niedzielę(17.09) będziemy też gościć w naszej parafii przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy zaproponują nam książki dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II. Cudownie uzdrowionej przez przyczynę św. Ojca Pio. Jej książka „Uczcie się kochać” jest pełnym przykładów z  życia poradnikiem dla każdego. Koszt książki 20 zł. Gorąco polecamy zakup tej książki.

9. Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. ogłasza nabór rekrutacji do projektu ,,Biznes inicjator”. Więcej informacji na plakacie na tablicy ogłoszeń

10. W tym tygodniu we wtorek po mszy świętej wieczorowej ma swoje spotkanie formacyjne Stowarzyszenie Rodzin Katolickich.

11. Archidiecezja Przemyska włącza się w ogólnopolską akcję modlitewną pod nazwą „Różaniec do granic”. Ta wielka modlitwa zaplanowana jest w pierwszą sobotę miesiąca tj. 7 października 2017r. w ramach obchodów 100 rocznicy Objawień Fatimskich, w przededniu 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tego dnia wierni naszej Ojczyzny udadzą się na pielgrzymie szlaki wzdłuż granic Polski i  otoczą nasz kraj swoją obecnością i modlitwą. W związku z tą ideą zostało ustanowionych 26 tzw. Kościołów stacyjnych w naszej Archidiecezji w których będzie animowane to wydarzenie wiary. Dekanat brzozowski wraz z dekanatem Miejsce Piastowe został przeznaczony do kościoła stacyjnego w Komańczy. Omadlajmy to wielkie wydarzenie, a ponadto będziemy organizować, jako parafia wyjazd autokarowy, dlatego prosimy o zapisywanie się na to czuwanie modlitewne w zakrystii do 24 września, aby zarezerwować autokary. Podczas tego czuwania przewidziana jest msza święta, cztery części różańca i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do licznego udziału w tym wspólnym wyjeździe, aby granice naszej Ojczyzny otoczyć wspólną modlitwą o tej samej godzinie.

12. Tak, jak w latach ubiegłych prowadzona jest akcja „zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z przeznaczenie pozyskanych środków na zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. O taki sprzęt zwróciły się Siostry Orionistki Misjonarki. Zbiórka tego sprzętu będzie miała miejsce 22 września na placu kościelnym od strony zakrystii do godz. 12.00. Taki sprzęt można złożyć już kilka dni wcześniej. Zachęcamy do włączenia się w to piękne dzieło.

13. Prowadzona jest też akcja „zbiórka zniczy dla naszych rodaków na Ukrainie”. Znicze te zostaną w dniu Wszystkich Świętych oraz w Dniu Zadusznym zapalone w  kościołach oraz miejscach pamięci i cierpienia Polaków za naszą wschodnią granicą. Szczegółowe informacje o zbiórce zniczy umieszczone są na plakacie umieszczonym w gablocie przed kościołem.

14. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy rodzinnym stole w gronie bliskich i  przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00