OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXXIII niedziela zwykła – 17.11.2019

1. Gościmy dzisiaj w naszej parafii przedstawicieli Rycerskiego i Szpitalnego Bractwa Świętego Łazarza – Stowarzyszenia Katolickiego wraz z opiekunem duchowym Księdzem Prałatem Józefem Barem, który podczas Mszy świętych głosi kazania. Po każdej Mszy świętej darem serca można będzie wesprzeć powstające w Przemyślu przy ul. Słowackiego 85 Centrum Hospicyjno - Opiekuńcze „BETANIA”. Zachęcamy by otworzyć swe serce na tworzone hospicjum i wesprzeć tę szlachetną i bardzo potrzebną inicjatywę współczesnych Rycerzy w służbie chorym.

2. Dzisiaj po południu nowenna do naszej Pani Brzozowskiej i różaniec za zmarłych połączony ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

3.Taca dzisiejsza przeznaczona jest na pomoc dla Księży Emerytów w Korczynie.

4.W środę po Mszy świętej wieczornej spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

5. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela roku liturgicznego a jednocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Prosimy członków Akcji Katolickiej o przygotowanie liturgii mszy świętej na godz. 12.15. Parafian rejonu Mickiewicza prosimy o przygotowanie liturgii słowa na godz. 9.30. Msza święta o godz. 11.00 będzie z udziałem naszego chóru parafialnego z racji wspomnienia św. Cecyli, patronki muzyki kościelnej. Chórzyści też przygotują liturgię słowa na godz. 11.00. Parafianom rejonu Rynek dziękujemy za przygotowanie dzisiejszej liturgii Mszy świętej na godz. 11.00.

6. W najbliższą niedzielę (24.11) różaniec za zmarłych rozpocznie się o godz. 15.15. Nabożeństwo poprowadzi Stowarzyszenie Rodzin Katolickich

7. Przypominamy, że przed budynkiem starej policji został znaleziony portfel z pieniędzmi oraz w ostatnim tygodniu zostały znalezione pieniądze na przeciw Brzozowskiego Domu Kultury. Uczciwym znalazcom dziękujemy. Pieniądze są odebrania w kancelarii parafialnej.

8.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Zofię Ruszel i Grzegorza Jajko. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

9. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, niech się ściele na ścieżkach waszej codzienności, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów, życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Niech nie zabraknie zamyśleń nad życiem i przemijaniem. Nie zapomnijmy, że staliśmy się dziedzicami obietnicy życia wiecznego.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00