OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA ADWENTU – 1.12.2019.
1. Dzisiaj w Kościele rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, który przeżywać będziemy pod hasłem „ Wielka Tajemnica Wiary”, o czym słyszeliśmy w Liście Pasterskim Ks. Abp. Metropolity Adama Szala.

2. Dzisiaj Nieszpory popołudniowe o godz. 15.40. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny. Wyłożone są na stoliku przy prasie katolickiej zaś w dni powszednie będą do nabycia w zakrystii.

3. W dni powszednie Msze święte roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, zaś w  sobotę o godz. 16.00. Zapraszamy do licznego udziału dzieci i dorosłych. Dla dzieci przygotowane są pomoce liturgiczne na każdy dzień dla głębszego przeżycia tego świętego czasu. Dzieci prosimy też o wykonywanie serduszek z dobrymi uczynkami. Godzinki ku czci NMP do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP codziennie o godz. 17.40. Po Uroczystości Niepokalanego Poczęcia (od 9.12) Godzinki ku czci NMP we wtorki i piątki zaś w poniedziałek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Jana Pawła II, w środę Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej, a we czwartek nabożeństwo ku czci św. Józefa. Początek nabożeństw o godz. 17.40

4. W najbliższy piątek (6.12.) przybędzie Święty Mikołaj do Białej Szkoły na godz. 16.30.
„Biuro św. Mikołaja” będzie czynne w Białej Szkole już od godz. 14.00. Święty Mikołaj zaprasza też ministrantów, Dzieci Maryi, młodzież oazową i scholę. Burmistrz Brzozowa zaprasza w piątek 6 grudnia o godz. 16.00 na Rynek, gdzie odbędzie się również spotkanie ze świętym Mikołajem. Biuro świętego Mikołaja będzie otwarte w Muzeum Regionalnym w Brzozowie od poniedziałku (2.12)w godzinach pracy Muzeum. Podczas spotkania ze świętym Mikołajem na Rynku prowadzona będzie zbiórka pieniężna z przeznaczeniem na zakup sprzętu zmniejszającego utratę włosów w trakcie chemioterapii dla pacjentek Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i miesiąca. We czwartek od godz. 16.30. modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.30 - 18.00. Chorych odwiedzimy w piątek z posługą kapłańską w godzinach przedpołudniowych. Wymiana bilecików członków Honorowej Straży NSPJ w piątek podczas każdej Mszy świętej. Dodatkowa Msza święta o godz. 9.30. W sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca od godz. 8.30. Dodatkowa Msza święta o godz. 9.30.

6. Na mocy dyspensy udzielonej przez Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów w najbliższą niedzielę(8.12) przeżywamy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy świętej o godz. 12.15 będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia medalików dla dzieci klas III przygotowujących się do I  Komunii świętej. Dlatego na tę Mszę świętą zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami. Podczas tej Mszy świętej zostaną też włączone do Dziewczęcej Służby Maryjnej nowe kandydatki.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Sokół za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Podwale , Kopernika 1,3, Bielawskiego 2.

8. W najbliższą niedzielę (8.12) przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek z  przeznaczeniem na pomoc tym Kościołom. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Za wszelką życzliwość i okazaną pomoc mówimy staropolskie „Bóg zapłać”.

9. W wigilię Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP w kaplicy Seminaryjnej szatę duchowną (sutannę) otrzyma kleryk naszej parafii Wojciech Nogaj. Pamiętajmy o nim w  naszych modlitwach

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Zofię Dereń i Stanisława Krynickiego. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

11.Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, niech towarzyszy na ścieżkach waszej codzienności opieka Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy niedzielnym stole w gronie rodzinnym i bliskich przyjaciół. Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00