OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
24 niedziela zwykła – 17.09.2017

1. Dzisiaj Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15. Taca przeznaczona jest na Diecezjalne Radio Fara. Gościmy w  naszej parafii przedstawicieli III zakonu paulistów, którzy proponują nam książki dr Wandy Półtawskiej, wieloletniej współpracownicy św. Jana Pawła II. Cudownie uzdrowionej przez przyczynę św. Ojca Pio. Jej książka „Uczcie się kochać” jest pełnym przykładów z  życia poradnikiem dla każdego. Koszt książki 20 zł. Gorąco polecamy zakup tej książki.

2. Jutro święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży, w czwartek święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

3. Dziękujemy parafianom rejonu Sokół za przygotowanie dzisiejszej liturgii słowa, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii słowa przez parafian rejonu Podwale, Kopernika (1,3) Bielawskiego 2.

4. W najbliższym tygodniu mają swoje spotkania formacyjne: Honorowa Straż NSPJ – wtorek po mszy świętej wieczorowej (w kościele) , Akcja Katolicka – wtorek po mszy świętej wieczorowej (Biała Szkoła). W najbliższy czwartek zapraszamy na mszę świętą wieczorową i  spotkanie formacyjne uczniów klas III Gimnazjum wraz z rodzicami.

5. Przypominamy i zachęcamy, aby wziąć czynnie udział w wielkim wydarzeniu jakim będzie modlitwa całego narodu w dniu 7 października oplatająca granice nasze Ojczyzny „Różaniec do granic”. Nasz dekanat przypisany jest do Komańczy. Ze względu na wyjazd zorganizowany prosimy o zapisywanie się w zakrystii. Spotkanie modlitewne w kościołach stacyjnych rozlokowanych wzdłuż całej granicy Polski rozpocznie się o godz. 11.00 i trwać będzie do godz. 16.00. Losy naszej Ojczyzny i naszego Narodu nie mogą być nam obojętne.

6. Przypominamy, że 22 września do godz. 12.00 można na placu kościelnym przy zakrystii składać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, a tym samym włączymy się w zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej.

7. W przyszłym roku w dniach od 4.04.2018r – 11.04.2018r organizowana jest Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ szlakiem kultu Serca Pana Jezusa. Koszt 1900 zł. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń przed kościołem, zaś od 23.07.2018r. – 30.07.2018r organizowana jest Pielgrzymka (Sanktuaria Europy). Koszt 400 euro + 1800 zł. Szczegółowe informacje umieszczone są na tablicy ogłoszeń przed kościołem lub kontaktować się z księdzem wikariuszem parafii Lutcza.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce wiecznego spoczynku ś.p. Aleksandra Antoniego Borowskiego, Halinę Zgłobicką, Jana Siedleczkę i Krystynę Burek. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

9. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy rodzinnym stole w gronie bliskich i  przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00