OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.02.2020
1. W kościele rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Modlimy się o trzeźwość naszego narodu. Polecamy uzależnionych i ich rodziny. Rozpoczęliśmy w naszej parafii 40 – godzinne nabożeństwo wprowadzające nas bezpośrednio w  okres Wielkiego Postu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji po każdej mszy świętej. Dzisiaj nie ma Nieszporów. Msze święte z kazaniami jutro i we wtorek o godz. 6.30; 16.00 i 18.00. Wystawienie Najświętszego Sakramentu do prywatnej adoracji jutro po porannej mszy świętej, zaś we wtorek od godz. 11.00 ze względu na mszę świętą o godz. 10. 00 sprawowaną w intencji uczestników Domu Dziennego Pobytu w Brzozowie przez Ks. Abp. Metropolitę Przemyskiego Adama Szala. Poświęćmy ten czas dla Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie. We wtorek o godz. 18.00 uroczyste zakończenie nabożeństwa z udziałem księży z naszego dekanatu. Mszy świętej o  godz. 18.00 przewodniczyć będą Ojcowie Jezuici ze Starej Wsi. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej. Księża będą służyć w konfesjonałach. Pojednajmy się z Bogiem i ludźmi, aby nasz udział we mszy świętej był pełny i przyniósł owoce w naszym życiu.

2. Najbliższa środa, to Środa Popielcowa. Z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60- tego.

3. Msze święte w Środę Popielcową połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą o godz. 6.30; 9.30; 16.00; 18.00. Od Środy Popielcowej do I niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.

4. Ks. Prałat Franciszek Rząsa za zgodą Ks. Arcybiskupa Metropolity Przemyskiego zwrócił się z prośbą do wiernych diecezji przemyskiej z następującą prośbą „ Dla upamiętnienia 100 rocznicy urodzin Św. Jana Pawła II w Archidiecezji Przemyskiej staraniem Fundacji „ Wzrastanie” podjęto inicjatywę utworzenia Domu Miłosierdzia im św. Jana Pawła II dla osób z niepełnosprawnością w adoptowanym na ten cel zabytkowym obiekcie w Przeworsku. Będzie to Wotum Wdzięczności Archidiecezji Przemyskiej za Wielkiego Rodaka i Papieża. Bardzo proszę, aby taca z Środy Popielcowej stanowiła jałmużnę postną przeznaczoną na ten „ Żywy Pomnik Jana Pawła II”, który będzie służył osobom z niepełnosprawnością. W odpowiedzi na ten apel i w naszej parafii w czasie mszy świętej zbierana będzie taca z przeznaczeniem na ten cel.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki Wielkiego Postu dla dorosłych o godz. 7.00 i  17.30, zaś dla dzieci o  godz. 15.30.

6. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 15.00 i 17.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do wzięcia udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. Za odprawienie Drogi Krzyżowej, czy uczestnictwo w Gorzkich Żalach zyskuje się odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taki odpust, można również zyskać w piątki Wielkiego Postu za odmówienie po Komunii świętej przed wizerunkiem Pana Jezusa Ukrzyżowanego modlitwy „O doby i najsłodszy Jezu”. Taca zbierana w czasie nabożeństwa Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty i  dekoracje do Bożego Grobu.

7. We wtorek o godz. 16.30 zbiórka dla ministrantów.

8. W czwartek(27.02) od godz. 17.00 Godzina Święte prowadzone przez Honorową Straż NSPJ.

9. W piątek po wieczornej Mszy św. wieczór uwielbienia.

10. Dziękujemy Parafianom rejonu Sokół za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godzinę 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej Parafian rejonu Podwale, Kopernika (1, 3), Bielawskiego 2.

11. W najbliższą niedzielę (1.03) zapraszamy na godz. 14.40 dzieci przystępujące w tym roku do I  Komunii Świętej wraz z rodzicami. Przed nabożeństwem Gorzkich Żali zostaną poświęcone i rozdane dzieciom książeczki pierwszokomunijne.

12. W bazylice w Starej Wsi w najbliższą niedzielę (1.03) o godz. 12.00 sprawowana będzie Msza święta w intencji Żołnierzy Wyklętych”

13. W najbliższą niedzielę (1.03) po Mszy świętej wieczornej rozpoczynają się w naszej parafii katechezy przedmałżeńskie i prowadzone będą przez Okres Wielkiego Postu w soboty i  niedziele po Mszy świętej wieczornej w budynku Białej Szkoły.

14. W związku z decyzją Stolicy Apostolskiej o beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego, która odbędzie się 7 czerwca 2020r o godz. 12.00 na Placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie prosimy, aby osoby, które zamierzają wziąć udział w tych uroczystościach zgłosiły w kancelarii parafialnej lub zakrystii swój udział w celu zamówienia kart wstępu na uroczystość. Prosimy to uczynić do 15 marca.

15. Wszystkim Solenizantom i Solenizantkom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i  Waszych świętych Patronów. Ponadto życzymy radości ze spotkania przy wspólnym stole rodzinnym w gronie najbliższych, przyjaciół i sąsiadów a gościom życzymy bezpiecznego powrotu do domu rodzinnego.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00