OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 1.03.2020

1.Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.00 i 17.00. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie pasyjnym. Msze święte niedzielne o godz. 16.00 i 18.00 w okresie Wielkiego Postu z racji nabożeństw Gorzkich Żali są bez kazań, dlatego prosimy uczestników tych Mszy świętych, aby Mszę świętą łączyli z nabożeństwem Gorzkich Żali i wysłuchali kazania pasyjnego. Przypominamy, że taca zbierana podczas Gorzkich Żali przeznaczona jest na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

2. Dzisiaj też rozpoczynają się w naszej parafii „Katechezy przedmałżeńskie” po Mszy świętej wieczornej. Odbywać się będą w soboty i niedziele Wielkiego Postu po Mszy świętej wieczornej.

3. Dziękujemy parafianom rejonu Podwale, Kopernika (1, 3), Bielawskiego 2 za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godzinę 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej parafian rejonu Kopernika (5,7,9), Osiedlowa i Asnyka.

4. W najbliższą niedzielę w naszej parafii taca będzie inwestycyjna. Za wszelkie ofiary już dziś składamy podziękowanie. Za tydzień też przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek na misje ad Gentes. Kazania w najbliższą niedzielę(8.03) w naszej bazylice głosił będzie ks. bp. Jan Niemiec( biskup pomocniczy diec. kamienieckiej na Ukrainie)

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w  czwartek i piątek od godz.16.30. Modlitwy w intencji powołanych do kapłaństwa i z prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne w czwartek od godz. 17.00. Modlitewne spotkanie Honorowej Straży NSPJ w piątek od godz. 8.45, zaś o godz. 9.30. dodatkowa Msza święta. Chorych odwiedzimy z posługą kapłańską w piątek w godzinach przedpołudniowych, tylko ks. Tomasz w godzinach południowych. Wymiana bilecików Honorowej Straży NSPJ podczas każdej Mszy świętej. Droga krzyżowa w piątek dla dorosłych o godz. 7.00 i 17.30, zaś dla dzieci o  godz. 15.30. W sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.30, zaś o godz. 9.30 dodatkowa Msza święta.

6.W dniach od 20.03 – 22.03.2020r. w Miejscu Piastowym odbędą się Rekolekcje Trzeźwościowe. Szczegółowy program umieszczony jest w gablocie przed kościołem.

7.W najbliższą sobotę( 7.03) podobnie jak miesiąc temu w Przemyślu w kościele o. Franciszkanów o godz. 8.00 rano rozpocznie się „ Męski Różaniec”. Zachęcamy mężczyzn do aktywnego włączenia się w to dzieło. Szczegółowe informacja na plakacie umieszczonym w gablocie przy bramie głównej.

8. Wszystkim Solenizantom, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym najbliższym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od majestatu Boga Trójjedynego, opieki Matki Najświętszej, św. Józefa i Waszych świętych Patronów. Ponadto radosnych i miłych spotkań przy dzisiejszym stole w gronie rodziny, przyjaciół, znajomych i sąsiadów. Wszystkim Gościom życzymy szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania. Niech nie zabraknie też zamyśleń wielkopostnych.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00