Drukuj
Odsłony: 2809

1.Przeżywamy czas szczególnych rekolekcji wielkopostnych. Tym razem zmuszeni jesteśmy do pozostania w domach i przeżywania misterium wiary przez łącza eteru. W taki też sposób przeżywajmy uroczystości pogrzebowe Księdza Infułata Juliana Pudło długoletniego Proboszcza w naszej Parafii. Polecajmy Ks. Infułata w naszych indywidualnych modlitwach. Msza święta pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek o godz. 10.00 w naszej Bazylice w gronie najbliższych osób zachowując obowiązujące przepisy. Po ustaniu pandemii uroczyście sprawować będziemy Mszę świętą dziękczynną za dar życia i pięknej służby kapłańskiej na Ziemi Brzozowskiej Księdza Infułata Juliana. Dziękujemy wszystkim osobom, które przez ostatnie lata nieustannie opiekowały się śp. Księdzem Infułatem. Podziękowanie składamy na ręce Pani Ryszardy Michalskiej i Pana Edwarda Chyłka. Dziękujemy Lekarzom i Pielęgniarkom Szpitala Specjalistycznego i Przychodni Rejonowej w Brzozowie.

2.Msze święte w naszej Bazylice sprawowane są dzisiaj jak w każdą niedzielę, natomiast nabożeństwo Gorzkich Żali odprawione zostanie tylko o godz. 15.00 w intencji ustania pandemii. Nie będzie Gorzkich Żali o godz. 17.00.

3. W poniedziałki, środy i czwartki w naszej Bazylice odprawiane są o godz.17.40 nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II, do naszej Pani Brzozowskiej i św. Józefa, w piątki nabożeństwa drogi krzyżowej ,zaś we wtorki i soboty aż do czasu ustąpienia pandemii o godz. 17.30 odmawiany będzie w tej intencji różaniec. Każdego dnia po zakończeniu Mszy świętej śpiewane są suplikacje lub odmawiany jest dziesiątek różańca. Zapraszamy, aby przez łącza internetu i fale eteru łączyć się we wspólnej modlitwie.

4. Osoby pragnące przystąpić do spowiedzi świętej prosimy o zachowanie obowiązujących przepisów i rygorów ostrożności. My kapłani będziemy dyspozycyjni do tej posługi od poniedziałku do soboty. Spowiedź święta będzie w zakrystii przeznaczonej dotąd dla ministrantów tj. po prawej stronie w prezbiterium kościoła. W nawie głównej pod chórem umieszczona będzie szczegółowa informacja dotycząca możliwości skorzystania z tego sakramentu. W zaistniałej sytuacji warto pamiętać, że żal doskonały, płynący z miłości do Boga nad wszystko umiłowanego, wyra­żony przez wiernych w szczerej prośbie o przebaczenie (takiej, jaką penitent jest obecnie w stanie wyrazić), i któremu towarzyszy votum confessionis, czyli stanowcze postanowienie, aby jak najszybciej przystąpić do spowiedzi sakramentalnej, pozwala uzyskać przebaczenie grzechów, nawet śmiertelnych (por. KKK, nr 1452).
Przypominamy, że Kościół nie dopuszcza możliwości sprawowania sakramentu pokuty i pojedna­nia przez środki komunikacji elektronicznej takiej jak telefon, Internet itp. Stolica Apostolska nigdy nie zezwoliła na spowiedź „na odległość” i wskazuje, że w przestrzeni wirtualnej „nie ma sakramentów.’’

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Z racji obowiązujących przepisów nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną ( dotyczy to osób, które korzystały z tej posługi, co miesiąc i tych, którzy korzystają tylko podczas świąt). Z tej posługi skorzystać będzie można tylko w niebezpieczeństwie śmierci. Osoby chore prosimy, by przyjmowali Komunię świętą duchową. Drogi krzyżowe w piątek o godz. 7.00, 15.30 i 17.30.

6. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo pięciu pierwszych sobót od godz. 8.30. Stałych uczestników tego nabożeństwa prosimy, aby łączyli się przez naszą parafialną kamerkę internetową.

7. Najbliższa niedziela(5.04) to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Palmowa. Nabożeństwo Gorzkich Żali tylko o godz. 15.00.

8. Zachęcamy, by w dowolnej chwili nabyć prasę katolicką i paschaliki na stół wielkanocny. Wszystko znajduje się na stoliku z prasą katolicką.

9. W minionym tygodniku odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Danutę Supel. Duszę zmarłej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

10. Módlmy się nieustannie za siebie pamiętając o tych, którzy w tych tygodniach obarczeni są szczególną troską o zdrowie i życie każdego z nas. W tych tygodniach szczególnie wybrzmiewa hasło” Rodzina Domowym Kościołem”. Święty Jan Paweł II mówił do nas wszystkich „ Ducha nie gaście”
W nasze jutro idźmy z ufnością.