Drukuj
Odsłony: 2715

1.Dzisiaj Gorzkie Żale tylko o godz. 15.00.

2.W czwartek Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Nie ma procesyjnego przeniesienia Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy. Z tego tytułu trwamy na adoracji Najświętszego Sakramentu pozostawionym w tabernakulum w ołtarzu głównym.

3. Wielki Piątek to dzień Męki Pańskiej. Obowiązuje post ścisły. Powstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje tych, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast post ścisły ilościowy – trzy posiłki w ciągu dnia w tym dwa lekkie obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60-tego. Droga krzyżowa rano o godz. 7.00 i o godz. 17.30. Uroczysta Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Na zakończenie Liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu ( bez procesji) do Bożego Grobu. Ze względu na zaistniałą sytuację i istniejące ograniczenia forma adoracji tylko indywidualnie z zachowaniem obowiązujących zasad. Krzyżowi oddajemy cześć przez głęboki ukłon ( bez całowania krzyża). Na zakończenie nabożeństwa rozpoczniemy Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.

4.W Wielką sobotę nie ma poświęcenia pokarmów. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 19.00, która ograniczona będzie do Exultetu ( Orędzia Wielkanocnego), Liturgii Słowa, wyznania wiary i Ofiary Eucharystycznej.

5. Najbliższa niedziela, to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msza święta rano o godz. 6.00( bez procesji rezurekcyjnej). Pozostałe Msze święte o godz. 9.30, 11.00, 12.15 i 16.00..Nie będzie Mszy świętej o godz. 8.00 i 18.00. Przy śniadaniu wielkanocnym prosimy o odmówienie modlitwy przez jednego z członków rodziny.

6. W Poniedziałek Wielkanocny Msze święte tak, jak w niedziele. Nie będzie również Mszy świętej o godz. 18.00. Intencja Mszalna zamówiona na wcześniej zostanie odprawiona o godz. 12.15. Prosimy o zapamiętanie tej zmiany.

7.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Ks. Infułata Juliana Pudło, śp. Ewę Milczanowską i śp. Ryszarda Piecucha. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….

Modlitwa przy śniadaniu wielkanocnym :

Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.
Wszyscy: Amen.