Drukuj
Odsłony: 1783

1. Dzisiaj Msze święte jeszcze o godz. 9.30, 11.00, 12.15, 16.00. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.45.

2. Jutro drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie Mszy świętej o godz. 18.00. Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego o godz. 15.45. W pozostałe dni tygodnia o godz. 17.30.

3. Z racji Oktawy Wielkanocy w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W najbliższą niedzielę – Święto Miłosierdzia Bożego. Msza święta o godz. 12.15 połączona będzie ze wspomnieniem ofiar zbrodni katyńskiej i smoleńskiej. W naszej bazylice Godzina Miłosierdzia rozpocznie się o godz. 15.00.

5. Dziękujemy Siostrom Służebniczkom posługującym w naszej parafii za przygotowanie Grobu Pańskiego, dekoracji kwiatowych, całego wystroju liturgicznego i pomoc w przygotowaniu samej Liturgii Triduum Paschalnego. Szczere „Bóg zapłać” składamy wszystkim, którzy przez przelew bankowy na konto parafialne złożyli swój dar serca na bieżące utrzymanie kościoła i budynków parafialnych.

6. Przypominamy i prosimy, aby stosować się do istniejących rozporządzeń związanych z istniejącą epidemią, co ma też zastosowanie do obrzędów liturgicznych. Ludzie o głębokiej duchowości paschalnej powinni podporządkować się przepisom prawa bez buntu.

Na koniec prosimy o przyjęcie życzeń Świąt Zmartwychwstania Pańskiego:
Kochani. Zawaliły się nasze marzenia, a to wszystko z powodu epidemii koronawirusa. Już nie ważne, jakie były te marzenia. Teraz najważniejszym marzeniem jest, aby Zmartwychwstały Pan powstrzymał zarazę, która niesie cierpienie, śmierć i przeprowadził nas bezpiecznie przez ten trudny okres czasu, który przeżywamy. Pan Jezus też ma swoje marzenia. Marzy o tym, abyśmy wszyscy mocniej mu zaufali i bardziej Go pokochali. Życzmy sobie, aby spełniło się nasze marzenie, byśmy powrócili do normalnego życia i pozwólmy spełniać marzenia Boga. Obyśmy wszyscy stali się spełnieniem Bożych marzeń. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Alleluja.