Drukuj
Odsłony: 2185


1.Kończy się dzisiaj Oktawa Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele. Dzisiaj Godzina Miłosierdzia Bożego o godz.15.00. Przypominamy, że codziennie możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele lub kaplicy wobec Najświętszego Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum. Chorzy mogą zyskać odpust poza kościołem.

2. W czwartek przeżywamy Uroczystość liturgiczną św. Wojciecha, biskupa i męczennika, patrona Polski.

3. Zostały wydane nowe wytyczne dotyczące ilości osób uczestniczących we Mszy świętej. Jest to uzależnione od wielkości powierzchni kościoła. W naszej świątyni równocześnie modlić się może ponad 60 osób. Zasady obowiązują od najbliższego poniedziałku tj. 20 kwietnia.

4. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Antoninę Duduś i Piotra Pietrasza. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

5.Trwajmy w radości paschalnej. Zmartwychwstały Pan jest pośród nas. On jest źródłem naszej miłości i nadziei. Zgromadzeni w naszych domowych „Wieczernikach” trwajmy nieustannie na modlitewnym czuwaniu wraz z Maryją, Matką Zmartwychwstałego Pana i prośmy o ustąpienie epidemii, która niesie ze sobą strach, cierpienie i śmierć.