1.Dziś rozpoczyna się Tydzień Biblijny.

2. W środę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, doktor Kościoła, patronki Europy.

3. W piątek rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Jest to równocześnie pierwszy piątek miesiąca. Nie ma w dalszym ciągu spowiedzi w formie zorganizowanej, aby w ten sposób unikać większych zgromadzeń, ale księża spowiadają każdego dnia.( rano w czasie Mszy świętej, po południu pół godziny przed Mszą świętą od godz. 15.30 – 16.00 i od 17.30). Dla członków Honorowej Straży NSPJ dodatkowa Msza święta w piątek o godz. 9.30. Nie będzie wymiany bilecików.

4.Z powodu trwającej epidemii i ze względów bezpieczeństwa w pierwszy piątek miesiąca maja nie będzie wyjazdu księży do osób starszych, które korzystały z posługi sakramentalnej. W sytuacji nagłej pprosimy o zgłoszenie telefoniczne lub w zakrystii.

5.W sobotę (2.05) przeżywamy Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski, która została przeniesiona z 3 maja.Msze święte w porządku niedzielnym. Nabożeństwo majowe wyjątkowo rozpocznie się o godz. 17.00 i połączone będzie z nabożeństwem pięciu pierwszych sobót miesiąca.

6.Nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedziele o godz. 15.30.

7. Z tytułu istniejącej sytuacji (panującej epidemii) w tym roku nie będzie majówek połączonych z Mszą świętą w rejonach wzorem lat ubiegłych. Zachowując obowiązujące przepisy starajmy się uczestniczyć we Mszy świętej i nabożeństwach w kościele bądź łączyć się duchowo przez funkcjonujące środki przekazu ( radio, telewizję i kamery internetowe).Ufajmy, że powoli będziemy wracać do normalności.

8. Za tydzień przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele.

9. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Adama Koniecznego, śp. Zofię Kostka i śp. Krystynę Kowalską. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

10. W tym tygodniu bierzmy do ręki Biblię – Księgę Nadziei. Pismo Święte jest żywym i aktualnym Słowem, przez które Pan Bóg chce nas przemieniać i uświęcać naszą codzienność. Dajmy Mu szansę.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00