Drukuj
Odsłony: 1345


1.Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Z radością informujemy, że nasz parafianin diakon Karol Leń 30 maja br. w Bazylice Archikatedralnej w Przemyślu przyjmie święcenia kapłańskie. Polecajmy, Go w naszych modlitwach. Przed święceniami kapłańskimi polecać będziemy kandydatów do święceń prezbiteratu w Nowennie.

2. Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 15.30. W dni powszednie o godz. 17.30.

3.Wczoraj w Archikatedrze w Przemyślu święcenia biskupie przyjął Ks. Prałat Krzysztof Chudzio, były proboszcz z Jasienicy Rosielnej. Nowego biskupa pomocniczego naszej diecezji polecajmy naszym modlitwom.

4. Jutro (4.05) wspominamy św. Floriana, patrona strażaków. Podczas Mszy świętej o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzozowie.

5. W piątek przeżywamy liturgiczną Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski. Pamiętamy w tym dniu o solenizantach – polecamy ks. bp. Stanisława Jamrozka. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Planowane na dzień 14 maja bierzmowanie z racji zaistniałej sytuacji trwania epidemii zostaje przeniesione na czas jesienny. Informacje zostaną podane, gdy ustabilizuje się sytuacja.

7. Pierwsza Komunia Święta po konsultacji z trójkami klasowymi rodziców odbędzie się 21 czerwca podczas Mszy świętych o godz. 9.30, 11.00, 12.15 i 13.30. Uczniowie każdej klasy przystępować będą oddzielnie z udziałem rodziców i rodziców chrzestnych. Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy będzie miał Pierwszą Komunię tydzień później na Mszy świętej o godz. 12.15.

8. W tym trudnym dla wszystkich okresie czasie trwajmy nieustannie na modlitwie. Sięgajmy po czasopisma religijne takie jak „ Niedziela i „ Gość Niedzielny”. Umacniajmy więź z Chrystusem przez życie sakramentalne. Msze święte w dni powszednie o godz. 6.30, 16.00 i 18.00. Każdego dnia istnieje możliwość skorzystania ze spowiedzi świętej zarówno przed, jak i w trakcie Mszy świętej.

9 Zaufajmy Jezusowi, który mówi do nas wszystkich „ Ja Jestem Dobrym Pasterzem” i odpowiedzmy z wiarą „ chociażbym przechodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty Jesteś ze mną”.