OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.10.2017

1.Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy. Wyruszamy też dzisiaj w  Pielgrzymce do Matki Bożej Miłosierdzia w Starej Wsi. Wyjście o godz. 14.30.W Bazylice będzie Msza święta i różaniec. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania.

2. Jutro (2.10.)Przedszkolaki będą miały o godz. 10: 00 Mszę święta z racji Świętych Aniołów Stróżów.

3.Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedzielę o godz. 15.30. Dla dzieci różaniec od poniedziałku do piątku o godz. 16.30.Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnego odmawiania różańca. Dla dzieci przewidziane są plansze i obrazki.

4. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w  czwartek i piątek od godz. 16.30 – 18.00 W pierwszy piątek miesiąca podczas każdej Mszy świętej zmiana bilecików członków Honorowej Straży Serca Jezusowego i dodatkowa msza święta o godz. 9.30. W piątek w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy też chorych z posługą kapłańską

5. W czwartek na nabożeństwo różańcowe, Mszę świętą i krótkie spotkanie formacyjne przygotowujące do sakramentu bierzmowania zapraszamy uczniów klas VII. Także w czwartek o godz. 13.00 będą mieli swoją Mszę świętą absolwenci Uniwersytetu III wieku.

6. W pierwszą sobotę miesiąca(7.10) nabożeństwo pięciu pierwszych sobót o godz. 8.30, zaś o godz. 9.30. dodatkowa Msza święta. W najbliższą sobotę udajemy się do Komańczy, aby tam uczestniczyć w wielkiej modlitwie Narodu ”Różaniec do granic”. Wyjazd z dworca autobusowego o godz. 9.10. Prosimy wziąć ze sobą kanapki, gdyż powrót przewidziany jest na godz. ok. 18.00. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo różańcowe o godz.17.30 i Mszę świętą uczniów klas III wraz z rodzicami. Podczas nabożeństwa zostaną poświęcone i wręczone różańce.

7. Dziękujemy parafianom rejonu Kopernika 5,7,9, oraz Osiedlowa i Asnyka za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Szpital.

8. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Za każdy dar serca składamy już dzisiaj stokrotne Bóg zapłać i  prosimy o wsparcie naszych prac remontowo – konserwatorskich.

9. W najbliższą niedzielę(8.10) przeżywać będziemy Dzień Papieski. Pod hasłem „Idźmy naprzód z  nadzieją” Tradycyjnie przed kościołami w całej Polsce zbierane będą ofiary do puszek na Fundusz Stypendialny. W ten sposób włączymy się w budowę żywego pomnika Jana Pawła II wspierając Dzieło Nowego Tysiąclecia. Od kilku dni napływają też do nas zatrważające informacje z Meksyku, o tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi, w którym życie straciły setki osób, a tysiące zostały pozbawione swojego dobytku i środków do życia. Z prośbą o pomoc Kościoła w Polsce, zwróciła się do nas Konferencja Episkopatu Meksyku. Dlatego ofiary złożone do puszek zostaną przeznaczone w części na Fundusz Stypendialny o ofiary trzęsienia ziemi w Meksyku.

10. Urząd Miejski w Brzozowie informuje, że w dniu 9 października z terenu miasta Brzozowa będą odbierane odpady wielkogabarytowe oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny. Odbiór w/w odpadów odbywać się będzie poprzez wystawienie ich przez mieszkańców w miejscach dotychczasowego odbioru odpadów do godz. 7.00

11. Wszystkim Solenizantom, w tym naszemu ks. Proboszczowi, Jubilatom i tym, którzy obchodzą w tym tygodniu rocznice swoich urodzin, sakramentu małżeństwa życzymy obfitości łask płynących od Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego, opieki Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów. Życzymy miłych spotkań przy rodzinnym stole w gronie bliskich i  przyjaciół. Gościom życzymy ponadto szczęśliwego powrotu do miejsc swego zamieszkania.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00