Drukuj
Odsłony: 2672


1. Dzisiaj kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 15.40.

2.W czwartek (11.06) Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa ( Boże Ciało ). Msze święte z kazaniami tak jak w każdą niedzielę. Na zakończenie każdej mszy świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu połączone z adoracją i z hymnem „ Te Deum”. Podczas Mszy świętej o godz. 9.30. wyjście z Najświętszym Sakramentem do drzwi głównych Bazyliki i błogosławieństwo udzielone całemu naszemu miastu. Nie będzie uroczystej procesji ulicami naszego miasta z przyczyn epidemicznych i trudności w zachowaniu obowiązujących przepisów. Po Mszy świętej o godz. 12.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość prywatnej adoracji do godz. 15.40. Zachęcamy, aby w tym dniu przyjść do naszej Bazyliki i uwielbić sercem Jezusa Eucharystycznego. Mamy powody, aby dziękować, że Bóg nas zachował w naszym powiecie brzozowskim od zarażenia epidemią koronawirusa i prośmy, aby Pan Jezus wyzwolił nas z lęku i pomógł powrócić bezpiecznie do codziennych zajęć. Niech to będzie też nasze wołanie o ustanie epidemii.

3. Msza św. gregoriańska za śp. Katarzynę i +Władysława w Boże Ciało odprawiona zostanie o godz. 12.15.

4. Od piątku (12.06) przez cały okras Oktawy Bożego Ciała na zakończenie nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa procesje Eucharystyczne wokół kościoła. Początek nabożeństw czerwcowych o godz. 17.30. Osoby chętne prosimy do niesienia baldachimu, chorągwi i figur. Dzieci za zgodą rodziców do sypania kwiatów. Zachowując ciągle obowiązujące nas przepisy epidemiczne pamiętajmy, że już nie ma dyspensy od uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta. Z dyspensy mogą skorzystać nadal jedynie osoby z różnymi schorzeniami, które zaliczają się do grupy ryzyka zarażenia wirusem.

5. W piątek (12.06) nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Dyspensy udzielił ks. abp Adam Szal.

6. W sobotę (13.06) zapraszamy na kolejne nabożeństwo fatimskie. Początek o godz. 17.30.( różaniec, procesja eucharystyczna z figurą Matki Bożej Fatimskiej, Msza święta z kazaniem).Na zakończenie Mszy świętej błogosławieństwo lilii z racji wspomnienia św. Antoniego.

7.Wznawiamy powoli przygotowywanie niedzielnej liturgii słowa przez poszczególne rejony parafii ( jest to na zasadzie dobrowolności, jeśli znajdą się osoby chętne do tej posługi). Prosimy o przygotowanie liturgii słowa na najbliższą niedzielę na godz. 11.00 przez parafian rejonu Horybek.

8. Księża Michalici w Miejscu Piastowym zapraszają do zapoznania się z propozycją katolickiego kształcenia w Michalickim Zespole Szkół Ponadpodstawowych. Informacje o szkole zamieszczone są na stronie inernetowej ( Michalicki Zespół Szkół Ponadpodstawowych.PL)

9.Fundacja w Trosce o Życie informuje, że z dniem 15 czerwca br. wznawia działalność Dzienny Dom Opieki Medycznej w Starej Wsi. Ośrodek prowadzi rehabilitację w systemie pobytu dziennego. Oprócz rehabilitacji DDOM zapewnia transport i wyżywienie. Kontakt telefoniczny lub osobiście w budynku DDOM- u w Starej Wsi – klasztor Ojców Jezuitów.

10.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Antoninę Leń, Tadeusza Obłoja, Zofię Surlas, Zofię Mendyka, Tadeusza Rymarza (zamieszkałego w Rzeszowie – parafia św. Judy Tadeusza) i Marię Pakiet. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie….

11. Błogosławieństwo Boga w Trójcy Jedynego niech nam towarzyszy na drodze życia.