Drukuj
Odsłony: 1460

 


1. Dzisiaj wyrusza z naszej parafii Archidiecezjalna Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, która w tym roku wyjątkowo będzie miała ze względu na panującą epidemię charakter sztafetowy. Mszy świętej o godz. 8.00 przewodniczył będzie ks. bp. Krzysztof Chudzio, który pożegna Pielgrzymów i pobłogosławi na drogę pątniczą. Dzisiaj przed kościołami w całej naszej Archidiecezji zbierane są do puszek ofiary z przeznaczeniem dla poszkodowanych podczas ostatnich powodzi.

2.Dzisiaj Nieszpory popołudniowe o godz. 15.40.

3.W środę( 8.07) wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana, patrona Archidiecezji, zaś w sobotę święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

4. Dziękujemy parafianom Rejonu Potok za przygotowanie liturgii słowa na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii słowa przez mieszkańców Rejonu Zdrój.

5. Taca z najbliższej niedzieli jest tacą inwestycyjną. Za składane ofiary składamy szczere Bóg zapłać. W tym roku kończymy remont dachu budynku Kolegium na kwotę 590 tys. zł. Na ten cel pozyskaliśmy w tym roku z różnych źródeł dotację w wysokości 510 tys. złotych, co pozwoli nam spokojnie dokończyć prace.

6. Z dniem 22.08.2020 odchodzi z naszej parafii ks. Bożydar, który chce przebywać bliżej swoich rodziców, którzy potrzebują pomocy. Ks. Bożydar został skierowany przez Ks. Arcybiskupa Metropolitę Adama Szala do parafii Olszanica. Z tym samym dniem do naszej parafii przybywa ks. Jakub Jakubowski, który jako neoprezbiter przez ostatnie dwa lata posługiwał w parafii Majdan Sieniawski.

7. W najbliższą sobotę o godz. 18.00 Msza święta w 16 rocznicę śmierci ks. Jana Strojka, proboszcza w Brzozowie.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Wojciecha Dąbrowieckiego. Duszę zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…

9. Wam kochani Parafianie i obecni pośród nas Goście życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim Solenizantom obfitości darów z nieba danych przez Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego i uproszonych przez świętych Patronów.