Drukuj
Odsłony: 1469

1. Dzisiaj Nieszpory o godz. 15.40.

2.Przed kościołem zbierane są do puszek ofiary z przeznaczeniem dla ofiar Libanu.

3.W najbliższy wtorek (1.09) rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Uczniów szkół średnich zapraszamy na Mszę świętą na godz. 8.00, zaś uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej będą mieć Mszę świętą o godz.17.00 jutro ( tj. w poniedziałek 31. 08), zaś uczniowie klas IV – VIII we wtorek( 1.09) o godz. 17.00. Prosimy o zapamiętanie tych godzin.

4.W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w czwartek od godz. 17.00. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.30- 18.00. Zapraszamy dzieci i młodzież, aby skorzystali ze spowiedzi świętej z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego. W pierwszy piątek miesiąca czuwanie modlitewne prowadzone przez Honorową Straż Serca Jezusowego od godz. 8.50. Dodatkowa Msza święta o godz. 9.30. Wymiana bilecików Honorowej Straży podczas każdej Mszy świętej. Chorych odwiedzimy z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych.

5. W sobotę nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca o godz. 8.30.

6. Dziękujemy Parafianom rejonu Kopernika (5,7,9) Osiedlowa i Asnyka za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00 a na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej Parafian rejonu Szpital.

7. W naszej wspólnocie parafialnej witamy bardzo serdecznie ks. Jakuba Jakubowskiego pochodzącego z Medyki, który posługiwał, jako neoprezbiter w parafii Majdan Sieniawski. Księdzu Jakubowi życzymy dużo radości i satysfakcji w posługiwaniu duszpastersko – katechetycznym na naszej ziemi brzozowskiej. Ksiądz Jakub przejmie grupy duszpasterskie po księdzu Bożydarze.

8. Przypominamy o zakładaniu maseczek w kościele zwłaszcza przez osoby siedzące w ławkach. Prosimy to czynić ze względu na osoby siedzące obok nas. Jest to prośba osób, które zakładają maseczki a jednocześnie mają uzasadniony lęk o siebie. Informujemy też, że na czas trwania epidemii przy ołtarzu Matki Bożej Różańcowej udzielana będzie Komunia święta osobom przyjmującym na rękę. Prosimy też, aby nie przynosić do kościoła płynów i nie dezynfekować wokół siebie ławek. Ławki są przemywane trzy razy w tygodniu. Takim zachowaniem możemy nieodwracalnie zniszczyć ławki. Z powodu lęku możemy przecież zakładać rękawiczki. Bardzo o to prosimy.

9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.15 zapraszamy na spotkanie rodziców dzieci, które w przyszłym roku przystąpią do I Komunii św.

10. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Genowefę Zubel i śp. Helenę Kościńską. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

11. Wam kochani Parafianie i obecni pośród nas Goście życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim Solenizantom obfitości darów z nieba danych przez Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego i uproszonych przez świętych Patronów oraz opieki naszej Pani Ognistej.