W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się w naszej Ojczyźnie Tydzień Wychowania, któremu tym razem towarzyszy hasło „Budujmy więzi”. Potrzeba relacji należy do najważniejszych potrzeb człowieka. Przeżywanie wiary polega na rozwijaniu relacji z Bogiem. Relacje małżeńskie i relacje pomiędzy rodzicami a dziećmi mają fundamentalne znaczenie dla procesu wychowania, począwszy od wczesnego dzieciństwa. Proces ten opiera się też na relacjach w rodzeństwie, na więziach łączących członków rodziny oraz na relacjach z nauczycielami i wychowawcami. Zaburzenie którejś z tych relacji wpływa w bardzo niekorzystny sposób na dojrzałość wychowanka, a negatywne skutki takich braków mogą towarzyszyć człowiekowi nawet do końca życia. Stąd tak ważna jest troska o budzenie świadomości znaczenia relacji w naszym życiu.

1. Dzisiaj o godz. 17.30 początek nabożeństwa fatimskiego(różaniec, procesja z figurą Matki Bożej, msza święta i Apel Fatimski). Zapraszamy.

2.Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. 

3. W piątek święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz młodzieży. Po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 19.00 w naszej bazylice odbędzie się koncert z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Szczegółowe informacje na plakacie.

4.W najbliższa sobotę ( 19.09) Pielgrzymka Służby Zdrowia do naszej Bazyliki. Msza święta pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Adama Szala
o godz. 10.00.

5. Dziękujemy Parafianom rejonu Horybek za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00 a na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej Parafian rejonu Podlesie.

6. W najbliższą niedzielę(20.09) Nowenna do naszej Pani Brzozowskiej połączona ze zmianą tajemnic róż różańcowych o godz. 15.15.

7. W najbliższy wtorek (15.09) zapraszamy na godz. 16.30 wszystkich kandydatów do Służby Liturgicznej Ołtarza ( uczniów klas II I III.)


8. Spotkanie Akcji Katolickiej odbędzie się 23 września po wieczornej Mszy św.

9. Podkarpacki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Rzeszowie informuje, że od 9 września do 30 września Agencja będzie przyjmowała wnioski o przyznanie pomocy dla rolników dotkniętych kryzysem COVID – 19. Wsparcie finansowe ma formę jednorazowej płatności ryczałtowej i jest uzależnione od rodzaju i wielkości prowadzonej produkcji rolnej. Maksymalna kwota wsparcia nie może przekroczyć 7 tys. euro.

10. Urząd Miejski w Brzozowie przypomina, że w najbliższy wtorek 15 września mija termin składania wniosków o stypendia szkolne- pomoc materialna o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkujących na terenie gminy Brzozów.

11. Muzeum Regionalne w Brzozowie zaprasza na spotkanie autorskie z o. Józefem Stanisławskim ze Starej Wsi, autorem publikacji „ Ty się przyczyń za nami. Cuda i łaski otrzymane za wstawiennictwem Starowiejskiej Matki Miłosierdzia”. Spotkanie odbędzie się w Sali kinowej Brzozowskiego Domu Kultury ( wstęp wolny).

12. Wam kochani Parafianie i obecni pośród nas Goście życzymy błogosławionej niedzieli i całego tygodnia, a wszystkim Solenizantom obfitości darów z nieba danych przez Pana Boga w Trójcy Świętej Jedynego  i uproszonych przez świętych Patronów oraz opieki naszej Pani Ognistej.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00