1.Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 15.30.

2.W najbliższą niedzielę (1.11) przeżywamy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym. Cmentarz nawiedzamy w tym dniu indywidualnie. Nie będzie Mszy świętej na cmentarzu ani procesji. Różaniec za zmarłych w kościele o godz. 15.30.

3. W poniedziałek(2.11) Dzień Zaduszny – dzień naszej pamięci i modlitwy w intencji Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte o godz. 6.30, 9.30, 16.00 i 18.00. Dodatkowo Msza święta w kaplicy cmentarnej o godz. 15.00 w intencji wszystkich Wiernych Zmarłych, a pół godziny wcześniej ( o godz. 14.30) różaniec. Różaniec w  intencji wszystkich Wiernych zmarłych w naszej Bazylice godz.17.30.

4 Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.
W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.  Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że aby zapewnić bezpieczeństwo wiernych w czasie epidemii, odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na zakazy gromadzenia się licznych wiernych w miejscach świętych, będą mogli uzyskać odpust zupełny, jeśli tylko będą się łączyć duchowo z wiernymi, którzy pobożnie nawiedzają miejsca święte oraz jeśli wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają intencję, – kiedy to tylko będzie możliwe – spełnić trzy zwyczajne warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencjach Ojca Świętego). Te osoby, aby uzyskać odpust zupełny powinny odmówić pobożnie modlitwy za zmarłych przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny (na przykład jutrznię i nieszpory z oficjum Liturgii godzin za zmarłych, Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i inne modlitwy za zmarłych bliskich ich sercu); podjąć medytacyjną lekturę jednego z fragmentów Ewangelii z liturgii za zmarłych lub też wypełnić uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu swoich cierpień.

5. Od 3 listopada będziemy się modlić za zmarłych polecanych w Wypominkach w dni powszednie pół godziny przed Mszą świętą wieczorową, zaś w niedzielę o godz. 15.30. Na kartkach Wypominkowych zostały podane daty, kiedy bliscy zmarli z danego Rejonu parafii będą polecani w modlitwie różańcowej. Msza święta w intencji zmarłych wspomnianych w  Wypominkach sprawowana będzie w miesiącu listopadzie w środy i piątki o godz. 18.00. Wypominki prosimy składać do skrzynki z napisem „Wypominki”.

6. W czwartek od godz. 17.00 Honorowa Straż NSPJ prowadzi Godzinę Świętą

7.Dziękujemy Parafianom rejonu Rynek za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Sokół..

8.W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Krystynę Bober, Michała Kucharskiego, Janinę Kucharską i Alfredę Gładysz. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie

9 My kapłani życzymy wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia. Zamyśleń nad tajemnicą życia, śmierci i wieczności. Solenizantom obfitości darów od Ojca Niebieskiego przez Jezusa Jedynego Pośrednika w Duchu Świętym.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00