1. Dziś Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w porządku niedzielnym. Nie ma Mszy świętej i procesji za zmarłych na cmentarzu. Różaniec za zmarłych w kościele o godz. 15.30.

2.Jutro Dzień Zaduszny- dzień naszej pamięci i modlitwy w intencji Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze święte w naszej Bazylice o godz. 6.30, 9.30, 16.00 i 18.00. Różaniec w intencji wszystkich wiernych zmarłych o godz. 17.30.
Ze względu na zaostrzenia sanitarne i zamknięcie cmentarzy nie będzie Mszy świętej w kaplicy cmentarnej.

3 Przez cały listopad, a nie tylko przez 8 dni od uroczystości Wszystkich Świętych, będzie można otrzymać odpust zupełny dla wiernych zmarłych.
W związku z  pandemią Covid-19 Penitencjaria Apostolska wydała specjalny dekret w tej sprawie.  Penitencjaria Apostolska zdecydowała, że odpust zupełny dla osób nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony jedynie na dni od 1 do 8 listopada, może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych, mogą być od siebie oddzielone. Również odpust zupełny związany z dniem 2 listopada – wspomnieniem wszystkich wiernych zmarłych dla tych, którzy pobożnie nawiedzają kaplicę lub cmentarz i odmawiają tam „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, może być przeniesiony na inny dzień listopada, dowolnie wybrany przez poszczególnych wiernych.

4. Za zmarłych wspomnianych w Wypominkach modlić się będziemy od 3 listopada w dni powszednie o godz. 17.30, zaś w niedzielę o godz. 15.30.

5. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta w  czwartek i piątek od godz. 16.30 – 18.00.Dodatkowa Msza święta w piątek o godz. 9.30.Modlitwy prowadzone przez Honorową Straż NSPJ od godz. 8.50.Nie będzie wymiany bilecików. Nie będzie też odwiedzin chorych z posługą kapłańską, tylko na indywidualne wezwanie.

6.W pierwszą sobotę miesiąca (7.11) nabożeństwo pięciu pierwszych sobót o godz. 8.30, zaś o  godz. 9.30. dodatkowa Msza święta.

7.W najbliższą sobotę(7.11) przewidziany jest sakrament bierzmowania na Mszach świętych o godz. 15.00 i 17.00.Sakramentu bierzmowania udzieli ks. biskup Krzysztof Chudzio. Z tego tytułu nie będzie Mszy świętych o godz. 16.00 i 18.00. Prosimy o zapamiętanie tej zmiany. Również intencje Mszy świętych zamówione na godz. 16.00 i 18.00 zostaną odprawione w tym dniu, ale o innych godzinach.
Prosimy o zapoznanie się z tygodniowym rozpisaniem intencji Mszy świętych, które umieszczone są na stronie internetowej i wywieszone w gablocie przed kościołem.

8. Na Mszy świętej o godz.15.00 do sakramentu bierzmowania przystąpią uczniowie z Turzego Pola, Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego oraz uczniowie byłych klas VIII a i b, zaś o godz.. 17.00 uczniowie byłych klas VIII c, d, e. Próba przed bierzmowaniem dla uczniów przystępujących do sakramentu godz. 15.00 będzie w najbliższy wtorek po mszy świętej wieczornej, zaś dla uczniów przyjmujących sakrament o godz. 17.00 próba odbędzie się w najbliższą środę również po Mszy świętej wieczornej. Uwaga dotycząca osób pozostających w kwarantannie!!!.Osoby pozostające w kwarantannie zostaną wybierzmowane w innym terminie, dla nich dogodnym. Prosimy, aby tą kwestią się nie zamartwiać.

9. W najbliższą niedzielę(8.11) przeżywamy rocznicę nadania tytułu Bazyliki Mniejszej. Z tej racji możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

10. Dziękujemy Parafianom rejonu Sokół za przygotowanie liturgii Mszy świętej na dzisiejszą niedzielę na godz. 11.00, zaś na najbliższą niedzielę prosimy o przygotowanie liturgii Mszy świętej na godz. 11.00 parafian rejonu Mickiewicza

11. W miniony tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Zofię Kostur i Jana Jatczyszyna, zaś w minionym tygodniu na cmentarzu w Przysietnicy pochowano naszego parafianina śp. Zdzisława Wolana. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

12. My kapłani życzymy wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia. Zamyśleń nad tajemnicą życia, śmierci i wieczności. Solenizantom obfitości darów od Ojca Niebieskiego przez Jezusa Jedynego Pośrednika w Duchu Świętym.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00