Drukuj
Odsłony: 2466

1. Dziś różaniec za zmarłych wspominanych w tegorocznych Wypominkach o godz. 15.30.

2.W najbliższą niedzielę (22.11) przeżywamy Uroczystość Chrystusa Króla.
Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po mszy świętej o godz. 12.15 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówiony zostanie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Za publiczne odmówienie tego aktu przypisany jest odpust zupełny.

3. W najbliższą niedzielę przeżywamy też wspomnienie św. Cecylii patronki muzyki kościelnej. Naszą modlitwą obejmijmy naszego Pana organistę, chórzystów i scholę, którzy ubogacają naszą liturgię śpiewem i muzyką.

4. Przypominamy kolejny raz, że w kościele w okresie obostrzeń epidemicznych obowiązuje posiadanie maseczki zakrywającej usta i nos. Bardzo prosimy
o dostosowanie się do tych zaleceń. Przypominamy też, że w nawie bocznej przy ołtarzu Matki Bożej Różańcowej udzielana jest Komunia święta tylko na rękę.

5. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Andrzeja Surlasa, a na cmentarzu w Grabownicy został pochowany śp. Władysław Mazur. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

6. My kapłani życzymy wszystkim Parafianom i Gościom błogosławionego tygodnia. Zamyśleń nad tajemnicą życia, śmierci i wieczności. Solenizantom obfitości darów od Ojca Niebieskiego przez Jezusa Jedynego Pośrednika w Duchu Świętym.