Rozpoczynamy w Kościele Adwent i nowy rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Wraz z nowym rokiem liturgicznym pragniemy głębiej przeżywać nasze uczestnictwo we Mszy świętej poznając jej poszczególne części.
1. Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki i świece Caritas na stół wigilijny wspomagając tym samym „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”

2.Dzisiaj Nieszpory o godz. 15.40.

3. Msze święte roratnie z krótkimi kazaniami przybliżającymi nam uczestnictwo we Mszy świętej w dni powszednie od poniedziałku do piątku wieczorem o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek od godz. 16.30. modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.30 - 18.00. Dodatkowa Msza święta w piątek o godz. 9.30.Modlitwy prowadzone przez Honorową Straż NSPJ od godz. 8.50.Nie będzie wymiany bilecików. Nie będzie też odwiedzin chorych z posługą kapłańską, tylko na indywidualne wezwanie.

5.W pierwszą sobotę miesiąca (5.12) nabożeństwo pięciu pierwszych sobót o godz. 8.30, zaś o godz. 9.30. dodatkowa Msza święta.

6. W najbliższą niedzielę podczas Mszy świętych aspersja i poświęcenie dewocjonaliów. Tradycyjnie też druga niedziela Adwentu jest niesieniem pomocy materialnej Kościołom na Wschodzie. Przed kościołami zbierane były ofiary do puszek. W tym roku ze względu na epidemię taką ofiarę będzie można złożyć do skrzynki z napisem pomoc Kościołowi na Wschodzie, która wystawiona będzie za ławkami pod chórem. Za wszystkie ofiary już dzisiaj z serca dziękujemy.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, aby pogłębiać swoją wiedzę i nie poprzestawać tylko na tym, co przekazują nam dzisiaj media, bo my sami musimy wypracować swoje spojrzenie na rzeczywistość a nie poddać się narzuconej narracji. Przypominamy, że w zakrystii są jeszcze do nabycia nasze parafialne kalendarze.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Adama Długosza, śp. Ryszarda Nogaja i śp. Jana Kozioła. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

9. Solenizantom, i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa. Niech towarzyszy na ścieżkach waszej codzienności opieka Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.

NABOŻEŃSTWA

ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU - CODZIENNIE 16:30 - 18:00

NOWENNA DO MATKI BOŻEJ OGNISTEJ - W KAŻDĄ ŚRODĘ 17:40

DO ŚW. JÓZEFA: KAŻDY CZWARTEK 17:40

DROGA KRZYŻOWA: PIĄTEK - 7:00 I 17:30 - DLA WSZYSTKICH, 15:30 - DLA DZIECI

GORZKIE ŻALE: NIEDZIELE WIELKIEGO POSTU 15:00, 17:00

NABOŻEŃSTWIE DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO I ŚW. JANA PAWŁA II: każdy poniedziałek o 17.40

PORZĄDEK MSZY ŚWIĘTYCH

MSZE ŚWIĘTE W NIEDZIELE
6:30, 8:00, 9:30, 11:00, 12:15
(Msza św. w intemcji parafian), 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W NIEKTÓRE UROCZYSTOŚCI I ŚWIĘTA:
6:30, 9:30, 16:00, 18:00

MSZE ŚWIĘTE W DNI POWSZEDNIE
6:30, 16:00 - W KAPLICY MATKI BOŻEJ, 18:00