Drukuj
Odsłony: 1375

Rozpoczynamy w Kościele Adwent i nowy rok duszpasterski, przeżywany pod hasłem „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”. Wraz z nowym rokiem liturgicznym pragniemy głębiej przeżywać nasze uczestnictwo we Mszy świętej poznając jej poszczególne części.
1. Od dzisiaj można nabywać poświęcone opłatki i świece Caritas na stół wigilijny wspomagając tym samym „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”

2.Dzisiaj Nieszpory o godz. 15.40.

3. Msze święte roratnie z krótkimi kazaniami przybliżającymi nam uczestnictwo we Mszy świętej w dni powszednie od poniedziałku do piątku wieczorem o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek od godz. 16.30. modlitwy w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Spowiedź święta w czwartek i piątek od godz. 16.30 - 18.00. Dodatkowa Msza święta w piątek o godz. 9.30.Modlitwy prowadzone przez Honorową Straż NSPJ od godz. 8.50.Nie będzie wymiany bilecików. Nie będzie też odwiedzin chorych z posługą kapłańską, tylko na indywidualne wezwanie.

5.W pierwszą sobotę miesiąca (5.12) nabożeństwo pięciu pierwszych sobót o godz. 8.30, zaś o godz. 9.30. dodatkowa Msza święta.

6. W najbliższą niedzielę podczas Mszy świętych aspersja i poświęcenie dewocjonaliów. Tradycyjnie też druga niedziela Adwentu jest niesieniem pomocy materialnej Kościołom na Wschodzie. Przed kościołami zbierane były ofiary do puszek. W tym roku ze względu na epidemię taką ofiarę będzie można złożyć do skrzynki z napisem pomoc Kościołowi na Wschodzie, która wystawiona będzie za ławkami pod chórem. Za wszystkie ofiary już dzisiaj z serca dziękujemy.

7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, aby pogłębiać swoją wiedzę i nie poprzestawać tylko na tym, co przekazują nam dzisiaj media, bo my sami musimy wypracować swoje spojrzenie na rzeczywistość a nie poddać się narzuconej narracji. Przypominamy, że w zakrystii są jeszcze do nabycia nasze parafialne kalendarze.

8. W minionym tygodniu odprowadziliśmy na miejsce spoczynku śp. Adama Długosza, śp. Ryszarda Nogaja i śp. Jana Kozioła. Dusze zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

9. Solenizantom, i tym, którzy w tym tygodniu obchodzą rocznice swoich urodzin, życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa. Niech towarzyszy na ścieżkach waszej codzienności opieka Matki Bożej, św. Józefa oraz waszych świętych Patronów. Wszystkim życzymy błogosławionej niedzieli.